Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valóban az lenne a problémám,...

Valóban az lenne a problémám, amire én gondolok? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Igazából ez egy elég kellemetlen dolog, mert döntésképtelenséggel küzdök, és nem vagyok képes sokszor logikusan gondolkodni, és a rövidtávú memóriám is elég gyenge, erre egy példa: A testvérem megkér hogy hozzak be neki egy pohár vizet, és mire kimegyek a konyhába, addigra elfelejtem, és elkezdek teljesen mást csinálni..egy másik példa gimiben a tanulás, az órán elhangzottakról nem tudok egy szót se megjegyezni, ezért természetesen otthonra marad a sok tanulás, és ezek a felsorolt tényezők eléggé megnehezítik a tanulásomat..és ezzel kapcsolatban olvastam egy cikket, mely összefoglalva arról szól, hogy az olyan gyerekek akik 9-14 éves korban stresszesek, azoknak az ún. prefrontális agykérgi területük nem olyan ütemben fejlődik, ez a terület felelős elvileg a logikus gondolkodásért, és a döntéshozatalért, meg a jó memóriáért. Ez a stressz engem is érint, mert már 7. osztályban elkezdtem tartósan stresszelni, de előtte is voltam már sokat ilyen állapotban, de ilyen tartósan 7. osztály előtt soha...meg azt is olvastam, hogy a logikátlan gondolkodást, és a döntéshozatalt a depresszió is okozhatja, és rám eléggé jellemzőek a depresszió tünetei is..egy másik cikkben olvastam, hogy a prefrontális agyi terület és a depresszió kapcsolatban állnak. Igazából összességében nem vagyok biztos, hogy pont ez a problémám, lehet, hogy ez "csak" depresszió...nem tudom, és köszönöm, ha elolvastad az írásom, remélem segítőkész kérdéseket kapok.

16/F



2014. jún. 26. 15:10
 1/2 A kérdező kommentje:

Az írásomban elsőként említett cikk: [link]

A második: [link]

Az írással kapcsolatban meg egy dolgot javítanék: a szövegem utolsó sorában a "kérdéseket" helyett válaszokat akartam írni.

2014. jún. 26. 15:15
 2/2 anonim válasza:

hát figyelj én is steszes vagyok döntés képtelen feledékeny és nem

tudok semmit az órábol pedig figyelek a tanárnőre. szov egy cipőbejjj

járunk.

2014. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!