Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A több száz, lassan ezer...

A több száz, lassan ezer kutatás eredményének ellenére miért nem bírja felfogni sok ember h a cannabis sokkal kevésbé káros mint az alkohol vagy a dohány?

Figyelt kérdés

tessék itt vannak a cikkek:


[link]


"A cannabis semmi esetre se veszélytelen, de az alkoholhoz és a dohányhoz viszonyítva még mindig sokkal kevésbé káros."


[link]


ebből nem tudom kimásolni a lényeget de tessék elolvasni.



[link]


A növény több mint hatvan gyógyhatású anyagot tartalmaz, füvészkönyvekben gyakran említették mint "minden bajra enyhülést adó gyógyírt". Az USA gyógyszertáraiban 1937-ig legálisan lehetett kapni cannabiskivonatot mint idegnyugtató szert. Mostanában is zajlik a vita a drog gyógyászati célú alkalmazása körül, a cannabis több orvos véleménye szerint alkalmas (többek között) a rákos betegek kemoterápiás kezelése során fellépő táplálkozási nehézségek kezelésére, illetve a glaukómás betegek szemében az intraokuláris nyomás csökkentésére. A cannabis gyógyászati felhasználása mellett érvelő oldal nyomására ma az orvosok az USA több államában kísérleti jelleggel felírhatnak cannabist a betegeiknek.


[link]


A cannabis a drogszcéna örökzöldje. Megítélésében, jogi szabályozásában megannyi ellentmondás feszül. Míg több évezreddel ezelőtt általános gyógyszerként alkalmazták a legkülönbözőbb betegségekre, addig ma gyógyászati alkalmazásáért a tudományos bizonyítékok ellenére is küzdeni kell. A legtöbb országban egyszerűen kábítószerként tekintenek rá, amely káros, tehát tiltani kell.


[link]


"Gyógyászati felhasználás


2005 áprilisában Kanadában törzskönyvezték a Sativex gyógyszert, amely egy fájdalomcsillapító szájspray sclerosis multiplex betegek számára. A sativex tetrahidrokannabinolt és cannabidiolt tartalmaz. Kanadaban a GW Pharmaceuticals forgalmazza."


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2010. jan. 19. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Igen, csak te keversz két dolgot. Egy dolog a gyógyászati felhasználás és megint egy másik dolog a rendszeres használata tudatmódosítás céljából.


Mint ahogy nem ugyanaz a vasárnapi ebéd mellé elkortyolgatni egy pohár száraz vörösbort és más az, hogy valakinek mindegy mit iszik, csak eltompuljon. És itt is ugyan arról a dologról van szó: alkohol-alkohol.


Nem mindegy a felhasználás célja és mikéntje.

2010. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

pont ez az, h nagy mértékben sokkal kevésbé káros a fű.

kicsiben pedig mind2 ártalmatlan.

ezt a tudatmódosítást meg felejtsük már el, csak nagy thc-val rendelkező cannabisfajtáknál jelentkezik csak.

2010. jan. 19. 12:31
 3/16 anonim válasza:
54%
Egyáltalán nem kellene senkinek ilyen szarokat használni.Szerintem a szervezetnek nincs szüksége rá.
2010. jan. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
jólvan, hagyjuk, úgy látszik itt mindenkinek nulla felfogása. RÁKOT GYÓGYÍTÓ NÖVÉNY=SZAR. hát nem logikus? :D idióta szerencsétlenek
2010. jan. 20. 11:40
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

"RÁKOT GYÓGYÍTÓ NÖVÉNY=SZAR. hát nem logikus? :D idióta szerencsétlenek"


Nem sz*r, csak a gyógynövény gyógyítani van, nem elszívni.

2010. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ki mondta h elszívni kell? sütibe kell belerakni, orvosilag így alkalmazzák. persze h nem egészséges semmit sem elszívni. :) sütiben viszont tényleg teljesen ártalmatlan egy épp elméjű ember számára.
2010. jan. 20. 22:46
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Én szerintem azt igen is elszívni kell! :)
2010. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Aha veszélytelen. Mert most épp ezt állapították meg. Én meg azt hallottam, hogy növeli a depresszió kockázatát. És tapasztaltam is egy egykori jó barátomnál aki akkoriban kezdett el füvezni kb heti egyet és egy idő múlva vagy teljesen leszart mindent vagy mindenért mást okolt, néhány tisztább pillanatában meg rájött hogy nem kéne de csinálta tovább. Van két másik ismerősöm akik meg teljesen "antiszociálisak" lettek azóta és úgy tűnik hogy ez körül forog a világ számukra.

És tudom hogy ha elmegyek hetente egyszer, mértékkel, inni. Vagy ha dohányzok, régebben csináltam de már abbahagytam az nem ilyen káros.

2010. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Aki dohanyzik meg iszik, vagy dohanyzott valameddig.... meg rendszeresen iszik.... na, MINDIG az mondja meg a frankot a furol, nem valtozik itt semmi :)


Az eszebe se jut senkinek, hogy aki rendszeresen hasznal valamit, annak oka van es az ok miatt depreszzios meg skizo, meg akarmi, NEM a fu miatt.


Amugy kedves kerdezo, ez siman UZLET.

Magyarorszagon nem nagyon mennek tonkre kocsmak, legalabbis en nem sokat latok tonkremenni.

Az, ami kiboritja a kocsmarosokat, azok a fiatalok, akik fuveznek es ahelyett, hogy naluk innanak, mint az elozo soksok generacio, helyette gumicukrot vesznek meg csokit, otthon maradnak meg vicces programot csinalnak, kesdobalas meg kopkodes helyett.

Ezert van a nagy panik.

A gyogyszergyarakat szinten nem szabad elfelejteni... meg a populista politikusokat.


Gondoljatok, hogy Orban Vitya meg a Dajcstomi haverja nem tudjak, mi van?

Ugyan.

Nagyon is jol tudjak, ok tudjak a legjobban az egesz nagymagyar akolban. AMikor meg terdepeltettek a csuhasokat, akkor meg azert ok is rajartak a cuccra :D

Csak most az osszes szentfazek oregneninek meg oregbacsinak, felreszeg polgari hordas baromnak meg kell felelni, ez az oka annak, hogy siman, a szavazatokert leultetne barkit 2 evre, FOGYASZTASERT.

O, aki 96ban meg kicsit mast mondott a cannabisrol...


De hat a szavazat az hatalom, a hatalom pedig.... ahogy Fabry mondta: "....meg a b*szasnal is edesebb".


Es, ne legyenek senkinek illuzioi, neked se kedves kerdezo.

Tavasszal jonnek ezek a gennyek, Mikolaval, Hende Csabaval, meg a tobbi kutyajaval, jo hir viszont, hogy nem kell Amsterdamig menni senkinek, eleg lesz a csehekig, ott mar megjott az eszuk. Igy lesz meg kevesebb penze az orszagnak, szoval gratulalok innen is az osszes jobbos Tibinek meg taltos Bandinak, sajnalhatjak, hogy nem olvastak eleg reszletesen magyar ostortenetet, rajonnenek, hogy nem a cannabis az ellenseg.... de hat ezek... mit olvasnak? :D

Hende Csaba felhivasat a harcra a drogosok ellen. Veszelyben a haza, tudjuk....

2010. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem kellet volna a politikát belekavarni, így is elég bonyolult ez az egész dolog. :) Egyébként tudom h ezek az okok, nah meg persze az h elbutították ezt a népet kb örökre, mondjuk meg is érdemli aki hagyja. :) Nah mind1, egyébként jobbikra fogok szavazni, van nagyobb baja is az országnak mint a drog kérdés, azt hiszem. Meg csak mégis jobb arra szavazni aki felvállalja azt amiben hisz, mint arra aki a szavazatokért árulja el saját magát és hitét.(szdsz)Ha meg szívni akarok akkor szívni fogok, ugyan úgy mint eddig is. Aztán egyszer meglesz a pénzem és itt hagyom ezt a nyomoronc balfsz népet, akik csak egymás hátba döféséhez értenek. :) Kedves utolsó, remélem egyszer még egy boldogabb és ésszerűbb országban találkozunk egy jó kis skunk erejéig. :)
2010. jan. 25. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!