Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gerincferdüléses vagyok...

Ha gerincferdüléses vagyok azt mennyire lehet korrigálni 16 évesen?

Figyelt kérdés
16 vagyok és elég régóta gerincferdülésem van.Még lehetne javítani rajta?És ha igen mennyire,mert gondolom már tökéletes nem lesz?

2014. szept. 14. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg kell határozni, mennyire súlyos a gerincferdülés, ezt ortopédusnál kell kezdeményezni.


Ha enyhe, akkor tornát írnak elő a hátizmok erősítése érdekében. Ha közepes, akkor kaphatsz fűzőt, hogy ameddig nősz, ne súlyosbodjon (felnőtt korban a gerinc már kevésbé deformálódik).


Ha nagyon súlyos, akkor lehet műtétet javasolnak, de ahhoz már tényleg súlyosnak kell lennie, inkább a kevésbé invazív módszereket szeretik.

2014. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem annyira súlyos,engem inkább az érdekelne hogy lehet e még 100%-os vagy marad e egy kicsi görbület?
2014. szept. 14. 14:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ.
2014. szept. 14. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Visszamaradhat valamennyi, de az is lehet, hogy teljesen korrigálódik. De pontosan megmondani ezt látatlanban nem lehet.
2014. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Hány fokos?

Nekem közepes erősségű a ferdületem (27-24) és már 14 évesen is azt mondták, hogy tökéletes soha nem lesz már.

Sok sikert!!!

2014. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!