Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szúnyogcsípés szerű kiütések,...

Szúnyogcsípés szerű kiütések, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Ezek a piros duzzadt foltok csak a lábamon és a karomon jelennek meg. Nagyon elvétve egy-egy előfordul az arcomon is. Van, hogy egyesével, de van, hogy annyi jelenik meg, ami már összefüggő nagy piros foltot eredményez. Nem váltottam mosószert, öblítőt, tusfürdőt sem semmit. Nem lett új állatom. Mindent úgy és annyit fogyasztok, mint a foltok megjelenése előtt. Pikantériája a dolognak, hogy a Páromon egy darab folt sincs. Kenegetem Fenistillel, reggel és este beveszek 1-1 szem kalciumot, ez csillapítja a tüneteket. Kértem már időpontot bőrgyógyászatra, de az még bő egy hónap, addig viszont megbolondulok a viszketéstől. Valakinek valami ötlete lenne esetleg? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 15. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik tipikus tünete az ágyi poloskának, az, hogy a férjeden nincs csípés, az nem jelent semmit, mert nem mindenkinél jelentkeznek a csípés után allergiás reakciók.

Nézz utána a neten, sajnos most elég sok helyen feltűntek és ha társasházban laksz, akkor még valószínűbb, hogy az is lehet.

2014. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány napig tart míg elmúlnak a csípések? Marad vissza kis folt még napok után is a helyén?
2014. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1. hozzászóló:

Gyanakodtam én is valami ilyesmire, de bízom benne, hogy nem az lesz....


Kedves 2. hozzászóló:

Úgy nagyjából 1 hete kezdtek el megjelenni, apránként összébb húzódnak, de begyógyulni még egyik sem gyógyult. Apróbb piros pontokká alakulnak, de még ott vannak ahol voltak!

2014. szept. 15. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Ajjaj, akkor sajna az. Pici piros pont marad meg hetekig. Sajna az össze többi tüneted is poloskára utal. Bőrgyógyászatra ne is menj. Éjjel 2-3 körül kell őket figyelni, akkor szoktak előjönni vért szívni, egyébként nem találod meg őket, legfeljebb ha már sok van.
2014. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rovarírtó szakembert kell hívni, nézegesd át az ilyen honlapokat, ott többet is megtudhatsz ezekről a szörnyetegekről.
2014. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szuperek a válaszok, köszönöm! Még egy kérdésem lenne. A Párom pár hete éjszaka összenyomott valamilyen bogarat, és irtó büdös volt. Mindezt másnap reggel mesélte. Azonban akkor még nem voltak ilyen foltjaim tehát nem gyanakodtam semmi különösre. Attól még lehetett ez a jövevény poloska?
2014. szept. 15. 18:59
 7/9 anonim ***** válasza:

A poloska nagyon büdös, erről is fel lehet ismerni, ha álmodban véletlenül ráfekszel egyre, akkor lehet vérfolt az ágyon. Eleinte lehet, hogy nincsenek kiütések, talán kell pár nap mire kialakul a csípés helyén az allergiás reakció.

Szerintem sürgősen hívj rovarírtót, mert nagyon gyorsan szaporodnak és rakják le a petéket.

2014. szept. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remek.... Ez az én formám! Most már csak meg kell találnom a megfelelő szakembert, és reménykedni, hogy emberi áron dolgozik :) Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2014. szept. 16. 07:07
 9/9 anonim válasza:
Szia étdrklôdni szeretnék eljöttünk nyaralni és ugyanan ezekek a tünetek jöttek ki nagyon viszkedt tudnál segíteni ,hogy neked ,hogy mult el ez a "fájdalom"?
2016. aug. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!