Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni fel nem...

Mit lehet kezdeni fel nem használt gyógyszerekkel?

Figyelt kérdés
Pl. olyan, ami még ki se volt bontva, vagy épp, hogy 2 hiányzik belőle. El lehet adni valahol/valahogy? Esetleg kellhet a gyógyszertárban? Vagy kuka mind?

2014. szept. 24. 10:18
1 2
 1/11 csabika1971 ***** válasza:
62%

Veszélyes hulladék! Elméletben a gyógyszertárak egy részében vissza veszik őket. Érdeklődj.

A szemétbe ne dobd. Eladni ne próbáld, törvény tiltja. Ha nem találsz megoldást, végszükségben húzd le őket a vécében.

2014. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
A patikákban visszaveszik. De felajánlhatod a háziorvosodnak. Amennyiben nem lejártak, ő oda tudja adni rászoruló betegeknek.
2014. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első:és a wc-ben lehúzva nem veszélyes hulladék??

Az kérlek a vízben feloldódik és a budiból, csatornából a szabadba kerül előbb-utóbb.a gyógyszerszármazékokat pedig a szennyvízből sem lehet maradéktalanul kitisztítani.szóval nagyon nem kéne wc-be dobálni szerintem!

A patikákban van tárolódoboz, amibe ki lehet a lejárt gyógyszert dobni, ha esetleg nem vennék vissza a patikában.Ha patika fele jársz fogod és egyúttal elviszed.Ha visszaveszik, jó, ha nem , otthagyod.

2014. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem is vannak anyu után bontatlan gyógyszereim, én is vissza akarom vinni, nem tudom, vissza vennék-e?Vissza kapnám-e az árát, remélem igen, csak arra lennék kíváncsi, meddig lehet visszavinni, ha a számla szerint augusztusban lett vásárolva?
2014. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
pénzt nem adnak érte sehol
2014. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 csabika1971 ***** válasza:
46%

#3. És szerinted a csatorna tisztító nem veszélyes hulladék, melyet a szifonba öntesz minden szívfájdalom nélkül duguláskor?

És a hipó mosáskor?

És még lehetne sorolni amit az emberek beleöntenek a WC-be.

Hidd el az a legkevesebb szennyezés ha oda a gyógyszert bele dobot. De amúgy ezért írtam oda, hogy: Végszükségben!

Mert szerinted a szemetes jobb? Ahol esetlegesen egy gyerek is megtalálhatja mikor kiöntöd a szemetedet, vagy a kukát kiteszed az utcára, hogy elvigyék. És ők még poénnak is találják, hogy megegyék vagy csak éppen bosszúból másnak. Ekkor inkább már a WC a kuka helyet!!!

2014. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kapnád már vissza az árát? Vigyétek be a gyógyszertárba, ők elküldik megsemmisíteni.
2014. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
A nyakamat tenném rá, hogy ha a lejárati időn belül visszavitt, bontatlan doboz gyógyszereket nem semmisítik, meg, hanem eladják.Így kétszer kapnak érte pénzt, de a visszafizetni bezzeg nem, mert így meg úgy...Én sem ma jöttem le a falvédőről!Persze én sem szeretném sem kukába, sem csatornába dobni, de ha nem fizetik vissza a (bontatlan)árát, akkor nem hagyom ott, míg le nem jár a szavatossága.Rajtam ne nyerészkedjenek.
2014. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Háziorvos nem viszem vissza, mert az egy idióta :D


Utolsó: jogos.

Úgyhogy akkor megvárom amíg lejár a szavatossága és megy vissza gyógyszertárba.

2014. szept. 24. 12:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg ha ismersz olyat, aki pont ilyen gyógyszert szed, akkor neki baráti áron eladhatod, ha vevő rá és ha az orvos felírta neki.(csak így tőled veszi meg, nem patikában)De csak amíg nem járt le és ha mindenben megegyezik azzal, amit neki írtak!
2014. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!