Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen okai lehetnek, ha az...

Milyen okai lehetnek, ha az ember begörcsöl? Segítség!

Figyelt kérdés

Anyum begörcsölt a munkahelyén, elvitték a kórházba, és most ultrahangra vár. Lehet hogy veseköve van, de nem tudom, hogy ezt most doki mondta-e neki, vagy a főnöke.

Ugye nem lehet súlyos baja? Páromon kívül már csak ő van nekem. Segítsetek!


2010. jan. 21. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit vársz tőlünk? Neten keresztül egy görcsből nem tudjuk megmondani, hogy mi a baj, pláne mivel még az se tudjuk (nem mondtad) melyik izom görcsölt be... Vesekő is lehet éppen, az annyira nem gáz, ha a veséinek amúgy nincs baja, csak fáj.
2010. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megeshet, hogy veseköve van, de ne félj, azt manapság már egy vágás nélkül, hipphopp szétzúzzák, rutinbeavatkozás.
2010. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hú én is várom édesanyád eredményét, azt hogy mitől lehetett a görcs, az ultrahangból kiderül. Még legyél egy kis türelemmel. A görcsöt több minden okozhatja. Epegörcs, vesegörcs, vakbéltől is lehet, petefészek gyulladástól is,vesemedence gyulladástól is. gyomorfekélytől is. Sok-sok oka lehet.
2010. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem azt várom, hogy diagnosztizáljátok, csak hogy mondjatok betegségeket, amik miatt lehet. Mivel nem érem el, és nem tudom, orvos látta-e már, vagy csak ultrahangra ment, és magánember tippje volt a vesekő. Én igazából attól félek, hogy valami halálos betegség derül ki. Nagyon nem szeretném, apum 1 éve halt meg, nem akarom, hogy bármi komolyabb baja legyen.
2010. jan. 21. 11:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm. Ezek mind kezelhetőek. Remélem nincs komoly baja, nem érem el, nem veszi fel a telefonját. De van vele valaki, szóval nincs egyedül.
2010. jan. 21. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Például hasnyálmirigy-gyulladás. Az már elég halálos. A kutyaság csak az, hogy éppen ugyanott és ugyanúgy fáj a gyomorfekély is, meg az epekő is, meg a vesekő is, sőt, a szívinfarktus is. Szegycsont alatti tűrhetetlen fájdalom, ami átsugárzik a hátba-karba.


Tehát ezeregy betegség lehet, a bagatell gyomornyálkahártya-gyulladástól a súlyos szívinfarktusig. Egyik sem zárható ki.

2010. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyomorfekély véletlenül sem ott fáj, ahol a vesekő! Azért nem mondjunk már hülyeséget. A szívinfarktus meg pláne.

Lehet, hogy vesekő, nekem most volt, és én is begörcsöltem! Adtak fájdalomcsillapítót, meg ilyen "kőelhajtót" kellett szednem és kipisiltem. Ha nagyobb a kő akkor ultrahanggal robbantják szét, de az sem fájdalmas, és be sem kell feküdni!

Ne aggódj, biztos nem komoly a baj!

2010. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, sikerült elérni anyumat, azt mondja, hoyg a jobboldali vesevezeték van eltömődve, és most röntgen eredményre várnak, hogy megmondják mit fognak csinálni vele.
2010. jan. 21. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!