Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a csirkék mérgezett egeret...

Ha a csirkék mérgezett egeret ettek, és utána mi megettük a csirkét lesz bajunk?

Figyelt kérdés
Már régebbi a történet, a csirkék a fagyóban vannak. 2-3 hete egeret ettek. Én utána pár nappal pucoltam őket. Most tudtam meg , hogy némelyik szomszédban mérget tettek ki az egereknek. Lehet bajunk a csirkehústól, ha ilyen egeret ettek meg? Valamelyik nap az egyiket megfőztem.
2014. szept. 29. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Megfőzted, és megettétek? Hány napja? És szokásostól eltérő tünet jelentkezett valamelyikteknél?
2014. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hétvégén ettük meg. Persze megfőztük. 2 hete láttam , hogy elkapják az egeret. Most tudtam meg a mérget. Vagy igen vagy nem, hogy mérgezett volt az egér, de most aggódok
2014. szept. 29. 09:11
 3/9 anonim ***** válasza:
A csirkék nem esznek egeret, főleg nem akkor, ha azok már döglöttek. Nem húsevők.
2014. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a pipik nem elhullottak, hanem levágtátok őket? Tehát bennük nem okozott kárt pár napig a méreg. Akkor feltételezhetően bennetek sem.

Amúgy meg ki tudja, áttételesen mi kerül a szervezetünkbe: növényvédő szer, tartósító szer.

Inkább gyomorrontástól tartanék, mert ha ilyen gondolatokkal eszek valamit, nekem az megárt.

2014. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A mi csirkéink úgy rátámadtak, hogy még mosolyogtam is, jobbak a macskánál. Mennyi idő alatt jön ki hatása a méregnek általában?

Nem elhullottak, hanem én vágtam őket.

2014. szept. 29. 09:15
 6/9 knife1 válasza:

A csirkék, mit a legtöbb madár eszik húst (és dögöt is).

Az egérméreg véralvadásgátlót tartalmaz, de nagyobb mennyiség kell az elhulláshoz. A csirke szervezetébe eleve kisebb mennyiség kerül az egérből és természetesen még kisebb mennyiség az ember szervezetébe. Ilyen esetben nem nagyon aggódnék (persze, ha te etted meg az egereket, akkor sz..ban vagy).

2014. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem..nem egeret ettem, hanem csirkét. Gyakorlatilag akkor ez a szerencsén is múlik,hisz a földeken is nemrég írtották a rágcsálókat, meg mindenfele. Itt a falu szélén a csirkék mindennap 5-kor ki vannak a fűre engedve, ahol végülis bármit megehetnek. Hát nem lettem nyugodt.
2014. szept. 29. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon vagyok tájékozott a tyúkok táplálkozásával kapcsolatosan, de azt saját szememmel láttam, hogy májusi reggeleken, kora estéken a "növényevő" tyúkok úgy belaktak cserebogárral, hogy dagadt a begyük. Na, most a cserebogár növény? Ha nem, akkor ráfanyalodnak az egérre is. Annál is inkább, mert a macskák már nem eszik. Naponta hoz haza a két macskánk egeret, leteszik az ajtó elé, de nem eszik meg. Vagy mérgezett egerek? Erre eddig nem is gondoltam.Akkor ezután sem veszek "friss, tanyasi tyúkot" A nagyüzemiben csak nem esznek mérgezett egeret.
2014. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha magában tisztán ennéd az egérmérget, akkora mennyiségtől semmi bajod nem lenne. A kutyák rendszeresen megeszik az egérmérget a sok felelőtlen gazdi jóvoltából, mégsem lesz tőle semmi bajuk, köhögnek egy kicsit aztán kész. Úgy van az adag beállítva az egereknek is, hogy ne azonnal dögöljön bele, hanem elteljen 1-2 hét, hogy bevigye az alomba is. Egy egér egyedül elhullik a méregtől, a többi rájön, mitől halt meg a társuk és ők már nem ennének a méregből.
2014. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!