Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek túlsúlyos vagyok?

Szerintetek túlsúlyos vagyok?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok 174 cm és 73,5 kg. Mennyit kéne fogynom, hogy ideális súlyom legyen?

2014. szept. 29. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
BMI-testindexszel számold ki, hogy milyennek számít a súlyod. Túlsúlyod tutira nem vagy, de nekem ennyi alapján úgy tűnik, lehet van egy kis husi rajtad, teljesen normális határokon belül. De ez sok mindentől függ, mozgás mennyisége, izom mennyisége, stb.
2014. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fixen nincs olyan, hogy ideális súly, de nagyjából azért be lehet határolni. Viszont nem e 3 szám alapján. Nem tudjuk, mennyi izom van rajtad, milyen a testalkatod...
2014. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én súlyom is ennyi. (15/f) ... Azaz megmértem 74,7 kg most, de este picit több szokott lenni. Kicsivel magasabb vagyok hozzá: 179 cm, mégis van rajtam szépen felesleg így is, elhiheted. Főleg a hasam nagy, meg a derekam körben eléggé hájas, úszógumis. Nem vagyok igazából kövérnek mondható, egy pulóverben meg sem látszik, de egy pólóban már aszem igen. Meg a hátsóm, combom sem kicsi, két számmal nagyobb nadrágok mennek rám, mint tavaly ilyenkor, ez eléggé feltűnő változás... Hát ezek alapján mit mondjak? Te sem vagy vékonyabb, az biztos.


A sima BMI értékelés felnőttekre vonatkozik (ugyebár erősebb csontozat-izomzat), szerintem ezt használd: [link] Mert itt azt is figyelembe veszi, hány éves vagy, és abban a korban mi az ideális. Statisztikák alapján az átlagtól való eltéréseken alapszik, ezért nem hülyeség. A "BMI százalékos" adatot nézd, és alatta a kiértékelő szöveget. Próbálgasd, beírhatsz mindenféle súlyt...


Eszerint esetedben 58 kilóval lennél átlagos, és 65,5 kilóig (75% alatt) teljesen ideálisnak mondható. Ami afelett van, az már súlyfeleslegnek számít, de még nem vészes, és 74 kilótól (90% felett) kerülsz a túlsúlyosnak nevezett kategóriába. Szóval pont határeset vagy, ha úgy vesszük, még épp elmegy, de van 8 kiló plusz rajtad.

2014. okt. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!