Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől zsibbadhat jobb karom...

Mitől zsibbadhat jobb karom már napok óta?

Figyelt kérdés
2014. okt. 3. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, dokihoz kell menni vele, komoly baj is lehet, bár ha napok óta fennáll az jó jel, mert legalább nem valami azonnali, sürgősségi dolog, attól függetlenül menj dokihoz hamar.
2014. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet idegbecsípődés, a vérkeringés zavara, de idegkárosodás is, aminek az okát fel kell deríteni, menj el sürgősen a háziorvoshoz.
2014. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem a balkezem kezdett nemrég zsibbadni, elmentem dokihoz (ezt ajánlom neked is) és ő azt mondta, hogy több dologtól is lehet: pl alagút szindróma (ritka szeinte), gyulladás az idegpálya közvetlen közelében, becsípődött ideg, rossz vérkeringés... lecsekkolta a vérnyomásom stb, majd adott egy gyulladáscsökkentőt, ami úgy tűnik hat, mert már csak az ujjbegyem bizsereg egy icipicit és napról napra jobb. Mindenképp nézz el dokihoz, mert nekem mondta, hogy ha komolyabb a gond, akkor akár műtétig is fajulhat. Az esetemben azt hiszem ez pont nem játszik hála a jó égnek.
2014. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem is volt, de nekem azért, mert a nyakcsigolyáim (3. 4. 5.) a rossz tartás (számítógép előtt ülök előtartott fejtartással, + otthon a tv-t félig fekve, a sarokülőn lecsúszva nézem miközben a nyakam előrenyomom+ sok párnám volt fejem alatt) a miatt el vannak ferdülve, mozdulva a helyükről (38 éves nő vagyok).

Egyszerűen becsípődött valami a lapockám körül.

Amit javasoltak és ami óta nem zsibbad a karom:

1. A gép előtt a monitor felső része szemmagasságban van, a széken igyekszem egyenesen ülni.

2. A tévét nyakpárnával nézem azaz megtámasztom a nyakcsigolyákat.

3. Csak anatómiai párnával alszom (olyan zselés párna két huplival) nehéz volt megszokni de megérte.

4. Hátmasszázs

5. Gerinctorna

6. Vitaminok az izom lazítására MagneB6

Mindezek kiderítését ideggyógyász végezte. (vizsgálat +MRI a gerincemről)

Kb 1 hónap után elmúlt és mivel a fenti dolgokat betartom, remélem nem is jön vissza.

2014. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elfelejtettem írni: az MRI-vel nyaki gerincsérvet kerestek nálam amit ha találtak volna, vagy nagyobb fájdalmaim lennének akkor műteni kell volna, de szerencsére nekem csak kezdeményem van amit még lehet orvosolni a fentebb írtakkal is. Mindenesetre ha megint zsibbadna ahogy öregszem akkor én már tudni fogom mi van.
2014. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!