Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakánként előforduló...

Éjszakánként előforduló vizelettartási problémákat felnőtt korban mi okozhat? Orvosolható?

Figyelt kérdés

A páromnak (18/F) vannak ilyen gondjai és szeretnék neki segíteni valahogyan, de nem igazán tudom, mi a teendő.

Megesik, hogy éjjel, amikor alszik, nem ébred fel arra, hogy vizelnie kell.

Az anyukáját is kérdeztem erről, hogy mióta van , mondta, hogy kiskorától ez van, akkor azt mondták, hogy majd kinövi , egy időre abba is maradt, majd újra kezdődött.

Orvosnál is járt, aki elküldte vér és vizeletvizsgálatra, ott mindent rendben találtak nála, nem is foglalkoznak vele.

Sajnos eléggé rossz ez neki, pluszban otthon is piszkálják vele. Az anyukája kiabál, meg azt is a fejéhez vágta, hogy nem lesz így sosem kapcsolata a barátomnak. Aztán jöttem én. Türelmes vagyok és megértő, engem nem zavar ez, én csak a barátomat sajnálom nagyon, mert látom rajta, hogy milyen nyomást gyakorol ez rá, van, hogy már fél elaludni.

Nem minden éjjel fordul elő ez egyébként, viszont azt nem tudni, hogy alapból milyen gyakori lenne, mert éjjel ébresztőket állít be, hogy felébredjen és kimenjen wc-re. Csak van, amikor nem ébred fel rá. Van, hogy nem történik semmi, de van, hogy igen.

Augusztus végén fordult elő, aztán a legközelebb pedig múlthéten, de akkor kétszer is.

Napközben szokott olyasmit csinálni, hogy szándékosan visszatartja, olvastuk, hogy ez jó.

Plusz a folyadékbevitelre is odafigyel, inkább a délelőtti és koradélutáni órákban iszik, késő délután/estefelé nem nagyon.

Tanácstalan vagyok ez ügyben, nem tudom, hogyan segíthetnék neki, vagy kihez kellene fordulni.

Legalább a családja ne tenne rá még egy lapáttal..


2014. okt. 8. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Más gondja is van/volt? érdemes elolvasni a Ugo Pirro A fiam nem tud olvasni c könyvet - erről a gondról is van benne szó (a dislexia mellett). A gyereknek magától az összes mozgásfázist végig kell járnia az első hónapokban (gurulás, kúszás, mászás felülés, állásjárás.. ha valami kimarad, gyanús, hogy valami baj van a két agyfélteke kapcsolatánál, ami szülés közbeni sérülés miatt is lehet, a gyógyítás a mozgásfázisokkal történik)

[link]

2014. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, érdekes könyv lehet, mindenképpen elolvasom!

Más gondja, hát túlérzékeny.

Mondta, hogy korábban még érzékenyebb volt, de most is sokkal érzékenyebb még sok lánynál is. Könnyen elsírja magát, akár egy szomorúbb zene hallatán is pl.

Engem ez sem zavar, de ő ezt is szégyelli.


Ezenkívül, eléggé ingerlékeny, könnyen ideges lesz.

2014. okt. 8. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
- nem lesz gyomorfekélye, sírjon, ha kell.. Sok megértés és figyelem kell hozzá, de megéri, nagy lélek - ebben a mai eldurvult világban nagy kincs.
2014. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Diagnózis és kezelés A kezelést mindig a kiváltó ok határozza meg. Egyszerűbb esetben a háttérben álló anyagcserezavar, hormonális ok vagy fertőzés kezelése elegendő a kellemetlen tünet megszüntetéséhez. Amennyiben ez nem elegendő érdemes változtatni a folyadékfogyasztási szokásokon is. A napi folyadékmennyiséget inkább a délelőtti órákban ajánlott elfogyasztani, délután már csak 1-1 pohár folyadékot szabad meginni. A kávé, tea és alkoholfogyasztást mérsékelni kell. A nappali órákban a vizelet szándékolt visszatartásával lehet edzeni a hólyagizomzatot és növelni a húgyhólyag kapacitását. EZEK A CIKKEK IS ÉRDEKELHETIK ÖNT Húgyúti fertőzések gyermekkorban Vesekövesség Akut veseelégtelenség Veseciszta A férfi nemi szervek fejlődési rendellenességei Mit jelez, ha túl sűrűn kell vizelnünk? A gyógyszeres kezelés egyik alappillére a dezmopresszin, mely az antidiuretikus hormon hatását utánozva csökkenti a vizeletelválasztást. Lefekvés előtt bevéve a gyógyszert jelentősen megnő a szárazon töltött éjszakák száma. Hasonlóan kedvező eredményeket lehet elérni az imipraminnal és egyes antikolinerg szerekkel is, azonban ezeknek számos kellemetlen mellékhatása van, ami jelentősen csökkenti a használhatóságukat. Tartósan fennálló, más módon nem oldódó panaszok esetén szóba jönnek sebészi megoldások is. Így a húgyhólyag izomzatának átvágásával, vagy a hólyag üregének mesterséges megnövelésével megszüntethető a probléma. Fontos azonban megjegyezni, hogy ezeket az eljárásokat csak végső esetben ajánlott alkalmazni, mivel számos nem kívánt következménnyel is járhatnak. (WEBBeteg - Dr. Muszil Dóra)


Részletek: [link]

2014. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem jól másoltam ki a web beteg oldalról a cikket,ezért oda raktam az oldalt is olvasd el figyelmesen. A záróizmok erősítése is nagyon fontos, mint ahogyan a cikkben is, hogy szándékosan visszatartani a vizeletet napközben Így edződik. Mint ahogy a cikk írja, lehet genetika, de lehet hormonális probléma is
2014. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De lehet idegrendszeri probléma is
2014. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 10. 10:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet egy rejtett epilepszia is. Mindenképpen ki kellene vizsgálni és nem hagyni, hogy ez így maradjon. Már a szülőnek kellett volna lépnie. Olyan nincs, hogy kinövi


Melyek ezek az okok?

szeméremrés környéki vagy fityma-gyulladás (vulvitis vagy balanitis)

vizeletfertőzés

diszfunkcionális vizelés

nagy mennyiségű, híg vizeletürítés (polyuria)

kórosan nagy mennyiségű folyadék fogyasztása (primer polydipszia)

hyperkalciuria (nagy mennyiségű kalcium a vizeletben)

cukorbetegség

obstruktív alvási apnoe (pl. megnagyobbodott orrgaratmandula miatt)

húgyúti fejlődési rendellenességek

idegrendszeri fejlődési rendellenességek (nyitott gerinc)

gerincvelő sérülések, daganatok

epilepszia


[link]

2014. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a szülei egyáltalán nem foglalkoztak vele.

Milyen orvost tudnánk ezzel felkeresni?

2014. okt. 10. 12:52
 10/10 anonim ***** válasza:
privát levél ment
2014. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!