Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 55 éves 50% rokkantnyugdíjas,...

55 éves 50% rokkantnyugdíjas, nem rahbilitálható vagyok, felülvizsgálatom során csökkenthet-e a rokkantság %-a?

Figyelt kérdés
Tavaly januárban állapították meg, idény kerül sor a felülvizsgálatra...állapotom nem javult, betegségem gyógyíthatatlan. /COPD és ezzel összefüggő mellékhatások/Rokkant nyugdíjam még nem igényeltem, mert eddig /8 hó/ felmentési időm töltöttem...35 év munkaviszony után.Szerintettek az újabb felülvizsgálat alacsonyabb %-t állapíthat meg? /2x voltam kórházban ebben az évben, tüdőembólia miatt vérhigítót szedek, légzésfunkcióm kicsit romlott/A tavalyi ORSZ-i vélemény alapján beadtam a rokkantsági nyugdíj igényemet, jelenleg dolgoznak rajta, de ugyanakkor várom a felülvizsgálatra történő beidézést is. Köszönöm a válaszotokat előre is.
2010. jan. 23. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Édesanyám 45 éves 50%-os rokkantnyugdíjas volt ő is előtte volt '00%-os is mert daganatos beteg volt hosszú volt a felépülési idő. Miután lecsökkentették %0%-ra elment dolgozni viszont nem bírta a munkát még betegebb lett kijöttek új problémák és így beadta a papírjait hogy vizsgálják fölül mert az előbbihez képest betegebb erre levették 35%-ra hiába adott be orvosi papírokat amikor az ötös bizotság "megvizsgálta" és szerintük javult az állapota, szgénykém nem tud mit tenni már bánja hogy beadta. Reméljük legközelebb amikor ők fogják visszahívni valamivel normálisabbak lesznek. Sajnos itt is a pénz a motiváció aki add egy kis kenőpénzt azt már rögtön le is százalékolják sajnos ismerek nem egy két ilyen embert aki így oldott a meg, aki meg beteg azt meg nem nézik. Remélem te ne mígy fogsz járni!
2010. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos csökkenhet, ki van adva nekik, hogy legyenek szigorúak.
2010. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat...sajnos azt nem értem, ha "nem rehabilitálható"...akkor hogy leszek jobban? Tehát sem egészségügyileg, /nem gyógyítható/ sem munkavégzés területen /több diplomám, sok kiegészítő papírom van/nem vagyok rehabilitálható.

Az első ORSZ. vizsgálaton 1 dr-nő és egy asszisztens volt, még mód sincs, hogy kenőpénzt adhattam volna. Meglepő, és megalázó volt előttük egy bugyiban, és nem is tudom, hogy lehet ebben a szituációban borítékolni.

2010. jan. 24. 06:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csökkenthetik sajnos, az ismerősöm 100%-os volt, de levették 67%-ra.

Én lassan egy éve küzdök velük, 40%-ot kaptam 3 gerincműtétre (2006;'08;'09), állni, ülni, járni nem tudok, illetve csak fájdalommal. Nekem a rehabilitációt nem javasolják!

Az igazságügyi orvosszakértő azt mondta, hogy nagyon megszigorították. Pl:mozgásszervi betegségnél ami eddig 40% volt, az 2008-tól már csak 25% ér! Eltudom képzelni, hogy a többi betegségeknél is mit művelhetnek!!!

2010. jan. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!