Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy csak a beszédet...

Létezik, hogy csak a beszédet nem hallom rendesen, minden mást igen?

Figyelt kérdés

Zenét, zajokat, stb-t tökéletesen hallom, nem nagyothalló vagyok. Viszont a beszédet egyszerűen alig értem.

Angolul pl tök jól beszélek, olvasva mindent megértek, de a hallott szöveget egyszerűen nem, és nem azért mert nem értem a szavakat, hanem mert nem hallom.

Lakótársam japán, és tud magyarul de akcentussal, neki is a felét nem értem annak amit mond.

De ha bárki szól hozzám, ha nem figyel hogy artikuláljon, nem értem amit mond. Barátom meg szüleimet már őrületbe kergetem, hogy folyton visszakérdezek hogy mit mondtak.

Úgy hallok minden beszédet, mintha az illető csukott szájjal próbálna beszélni és csak mormogna.

De egyébként jól hallok..

Mi bajom lehet?


2014. okt. 16. 20:55
 1/2 anonim válasza:
Menyjél orr fül gégészetre.
2014. okt. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van speciális beszédértési rendellenesség. Segíthetsz rajta szájról olvasással.
2014. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!