Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha sehogy sem...

Mit tegyek, ha sehogy sem sikerül az intim borotválkozás?

Figyelt kérdés
20 éves nő vagyok, körülbelül 2 hónapja kezdtem el borotválkozni intim területen. Az első borotválkozás után teljesen kikészült a bőröm, rengeteg apró pattanásszerű pötty jelent meg a leborotvált területen. Nem fájtak, csak akkor ha séta közben összedörzsölődött a két felület, vagy ha megnyomtam őket. Aztán elmúltak. Gondoltam a szőrtelenítő krémre, de azt mondták nagyon lúgos és így veszélyes lehet, így maradtam a borotvánál, már nincsenek rajtam pattanásszerű pöttyök, de ugyanúgy kipirosodik és piros pontok jelennek meg rajta. Szinte majdnem minden borotválkozásnál megvágom magam, a pontok elkezdenek vérezni, és fájnak. Pedig kenegetem a bőröm, és krém szokott is használni, de az újabb borotválkozásnál kezdődik minden előröl. A szőr növésével megegyező vagy oldalirányban szoktam borotválni, de így nem lesz sima és párom nem szereti, ha kicsit szúrós marad. Gyanta sajnos nem jöhet szóba. Mit tehetnék, hogy ez megszűnjön végre? Valakinek voltak hasonló tapasztalatai?
2014. okt. 19. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Valójában ez ezzel jár. Annyit tehetsz, hogy használsz borotvazselét és jó minőségű borotvát, ami bár éles, nem karistolja a bőröd. Fürdés után szépen felitatod a nedvességet, utána aloe géllel (pl. a babé aloéja jól beszívódik) be lehet kenni. Mindenkinél előfordul, hogy vérzik, de szerintem nem olyan horrorisztikus és elviselhetetlen, mint ahogy leírod. (Az viszont baromira tud fájni, ha a csiklód vagy kis szeméremajkak körül sikerül megvágni magad...)


Ha nem gyanta, akkor epilátor. Más megoldás nem nagyon van.

2014. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a sebről nem ártana fotó...
2014. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyanta a legjobb megoldas pedig, a borotvalastol csak rosszabb lesz.
2014. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!