Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kicsit félek, hogy szívbeteg...

Kicsit félek, hogy szívbeteg vagyok és lenne pár kérdésem. (? )

Figyelt kérdés
Szóval mindig szinte hullafáradt vagyok, sokszor érzem, hogy gyorsabban ver a szívem, mint kéne, nemcsak tesin, hanem elalvás előtt is, illetve néha mintha kihagyna, aztán utána többet verne.. hányinger, szédülés is sokszor társul ezekhez. EL AKAROK MENNI DOKIHOZ. Igazából tapasztalatokat várnék.. ha el megyek, mire számíthatok? Először háziorvoshoz kell mennem? Utána mi fog történni? Pontosan hogy zajlik egy EKG vizsgálat...? ilyen alapvető dolgokra lennék kíváncsi, megnyugtató lenne tudni, mi vár rám.. :) illetve, ha elmegyek orvoshoz, kb. mennyi idő, mire bármit is megtudok?? köszi szépen! 17/L

2014. okt. 23. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót a kardiológiára. Ott elvégeznek pár alapvető vizsgálatot EKG, vérnyomásmérés, Holter vizsgálat. Kérjél szív ultrahang vizsgálatot is. Ez egy sima ultrahang. Erre lehet várni kell kb 1 hónapot. Lehet az idegrendszereddel van probléma.
2014. okt. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az idegrendszeremmel..? például?
2014. okt. 23. 23:29
 3/10 anonim válasza:
9%
Hasonló tüneteim voltak nekem is, ha érdekel valami / kérdések van írj :) Először háziorvoshoz menj, ő fogja eldönteni h milyen vizsgálatokra van szükség, valszeg befog utalni kardiológiára ahol a háziorvosod véleméynétől függően sokféle vizsgálatot elvégezhetnek :D De semmi fájdalmas nem lesz.
2014. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
írok privátot. :)
2014. okt. 23. 23:52
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Naponta is járhatsz EKG-re, vagy szonora, nem fognak tudni semmit sem kimutatni. Ez idegrendszeri probléma. Tanuld meg a jóga légzést és tornáztasd a gerinced. Esetleg olyankor használj valami növényi eredetű nyugtatót.
2014. okt. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ha arra gondoltok, stresszelek-e valamin, akkor nem, nem igazán... talán csak mostanában, 1-2 hete, azon, hogy ez már nem igazán oké, de amúgy ezek a dolgok nyár előtt kezdődtek, és leginkább sportolás után vagyok ritka rosszul (tehát szédülök, hányingerem van és alig látok valamit), de amúgy is szoktam rosszul lenni, vagy csak szimplán érzem, hogy nem rendesen ver a szívem. mindegy, köszi a válaszokat!
2014. okt. 24. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Honnan tudod, hogy idegrendszeri probléma? Nekem ugyanezek a tüneteim voltak/vannak és kiderült, hogy mitralis prolapsus szindrómám van...
2014. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Én is volt, hogy megijedtem.Régen túlzásba vittem a kávét meg az energiaitalt...ezek miatt azt gondoltam hogy infarktusom lett...mert ugye volt mellkasi nyomás is ami akkor izgult állapotban lehetett pszihés eredetű.Lehet, hogy csak szorongásod van.

Menj el háziorvoshoz kipihenten, ő tudni fogja már akkor is ha csak meghallgatja. Kérj EKG-t, ha ez rendben van akkor nagy baj nem lehet.


Ha kiderül, hogy csak beképzelted, akkor lehet egy darabig felirnak neked frontint.De én azt mondom ne elégedj meg a gyógyszerrel, kezdj el fokozatosan sportolni.

Ha meg van pénzed és nem akarsz várni akkor 10-15 EFt közötti összegből mindent megcsinálnak neked(EKG,szívultrahang,terhelésesEKG).

2014. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyira utálom, hogy mindent az idegre, az alkoholra meg a cigarettára fognak. -.-
2014. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hú, köszi szépen a válaszokat... mitralis prolapsus, erre még nem gondoltam. tudom, lehet, semmi bajom, de azért jobb tudni, ha mégis :) egyébként nem dohányzom és nem iszom, legalábbis nagyon ritkán (jó, persze. szívtam már bele cigibe, de csak néhány hete először, nem hinném, hogy ez bármit is okozott volna...).
2014. okt. 25. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!