Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Acc-t vagy stodalt toljak...

Evokanal kérdése:

Acc-t vagy stodalt toljak kronikus bronchitisre?

Figyelt kérdés
2014. okt. 26. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
ACC többet ér az biztos.
2014. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kerestem ajánlásokat, de több helyen is ehhez hasonlót találtam:


Expectorants or cough suppressants can provide subjective relief, but no evidence shows that these agents improve lung function or hasten clinical recovery in ABECB.


(Köptetők vagy köhögéscsillapítók a szubjektív panaszokon könnyíthetnek, de nincs rá bizonyíték, hogy javítaná a tüdő funkcióját, vagy gyorsítaná a gyógyulást a krónikus bronchitis akut fellángolásában.)


[link]


[link]


Szóval ez alapján csak a panaszokat enyhíti a köptető, igazándiból magában a betegségben javulást nem hoz, így lényegben mindegy, hogy melyiket szeded, erre külön ajánlás nincsen. Próbáld ki az egyiket, aztán ha nem válik be, akkor a másikat. Időnként váltogasd őket. Azt is leírták, hogy fontos, hogy rendesen fogyassz folyadékot, mert ha elég folyadékot fogyasztasz, a váladék folyékonyabb lesz, és könnyebb felköhögni.

2014. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöma bő választ! nincs valami hatásos akkor erre? csak várni? már 5 hete tart, és csak alvás helyett köhögök, nappal nem....
2014. okt. 26. 09:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemrég elég beteg voltam, sokáig köhögtem. Én ezt a taktikát követtem: napközben szedtem a köptetőt, de délután vettem be az utolsó kanállal. Aztán hogy éjszaka tudjak aludni, köhögéscsillapítót vettem be, amikor nagyon durva volt, akkor Coderitet (igaz az vényköteles), de egyébként a Rhinathiol Tusso is jó, az vény nélküli, és az sem rossz.
2014. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyél napi 3*2 sótablettát. A kevés só miatt híg a gyomorsav, ezért túl sokat termel belőle a gyomor, az pedig fölfelé, a nyelőcső felé néha kilöttyen, kipárolog. (ez a reflux)A kipárolgó gyomorsav gőz folyamatosan marja a nyálkahártyádat, s emiatt telepednek meg rajt a bacik. Só kell!!
2019. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!