Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől viszkethet a végbélnyílá...

Mitől viszkethet a végbélnyílásom?

Figyelt kérdés
Már próbáltam mindennel bekenni (popsi és aranyérkenőcs, ekcéma és pikkelysömör elleni kenőccsel, Canestennel). Kaptam Vermoxot is, de se szedés (egymás után 3x napi egy) előtt, se utána nem volt féreg a székletben, a viszketés se múlt el, nyilván nem férgem van. Bőrgyógyászatra feleslegesnek érzem visszamenni, menjek el vele proktológiára?
2014. okt. 27. 14:54
 1/4 A kérdező kommentje:
2 hete kezdődött, napszaktól és helyzettől függetlenül viszket. Valamikor este, valamikor délután, van hogy nem is viszket, néha ülve, máskor fekve, szóval teljesen kiszámíthatatlan. Egyedül a meleg vizes fürdő szokott enyhíteni egy kis időre a viszketésen.
2014. okt. 27. 14:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg szoktad mosni szаrás után, vagy csak megtörlöd?


Esetleg csak úgy lerázod róla a nagyját, aztán ráhúzod a gatyát a betyárkörtére?

2014. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Általában csak WC-papír simán, vagy bevizezve. De amióta ez a dolog előjött, azóta kábelfektetés után megmosom mosdókenőccsel, törölközővel tisztára törlöm (nem dörzsölöm). Szóval ha kakimaradék okozná a problémát, az is javult volna.
2014. okt. 27. 17:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet allergia vagy aranyér is. Ezzel én is sokat szenvedtem. Én minden székelés után naturtiszta szappannal megmosom (DM-ben kapható), és ha nagyon viszket Aurobin kenőccsel kenem be. Ma már csak ritkán kell bekenni, de azóta mindig a fenti szappant használom, fürdéskor is az "alvázmosást" azzal végzem.
2014. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!