Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítene valaki megmondani...

Segítene valaki megmondani mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Hepatitis c vizsgalat eredmenye:eine übertragung innerhalb der letzten 3 monate vor Testung kann hiermit nicht ausgeschlossen werden.

2014. okt. 29. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet kizárni, hogy az utóbbi 3 hónapban megkaptad a fertőzést.


Nincsenek ott ilyen IgG meg IgM eredmények?

2014. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos. De vez van elötte hcv : negativ Antikörper gegen hcv im serum nicht nachweisbar. Csak kivancsi voltam mas hogy ertelmezi az utolso mondatot. Köszi azert :)
2014. okt. 29. 20:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs bar sztem az a jó .De vez van elötte hcv : negativ Antikörper gegen hcv im serum nicht nachweisbar. Csak kivancsi voltam mas hogy ertelmezi az utolso mondatot. Köszi azert :)
2014. okt. 29. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Így már érhetőbb.

Szóval a vizsgálat negatív. Viszont a vizsgálat során a vírus ellen termelődő antitesteket mérik, amiknek a termelődéséhez bizonyos idő eltelte szükséges.

Ez azt jelenti, hogy ha megkapod a fertőzést, akkor van egy ún. "ablak-periódus", amikor bár a vírus már benned van, az antitestek még nincsenek megfelelő mennyiségben jelen, így az eredmény álnegatív lesz.


Tehát ez a mondat csak arra utal, hogy emiatt az ablak periódus miatt nem zárható ki teljesen az, hogy az utóbbi 3 hónapban megfertőződtél.

Ha pl. volt egy kockázatos aktusod, transzfúziód vagy bármi, ahol elkaphattad, és ez 3 hónapon belül volt, akkor később csináltatni kell egy újabb vizsgálatot.

2014. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!