Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Influenza elleni védőoltás...

Influenza elleni védőoltás ára? Hogy is van?

Figyelt kérdés

Én ingyen kapom az oltást, de elköltöztem. Megkérdeztem az itteni házidokit, hogy van e oltás. Mondta, hogy még nincs, de amúgy is 2000 ft az, hogy beadja! Pedig tudja, hogy én ingyen kapom.

Eddig se oltásért, se beadásért nem kellett fizetnem.


2014. nov. 6. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
felesleges beadatni. egy szezon alatt mutálódik a vírus és ha most beadatod a szezon végére már mit sem érsz vele. én pl kórházban dolgozom, napi szinten van dolgom vad idegen emberekkel és még soha nem voltam influenzás. sok c-vitamin és szappanos kézmosás gyakran és nem lesz semmi bajod.
2014. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De imádom azokat az embereket, akik nem a kérdésre válaszolnak <3

Nekem nem felesleges beadatni, szívbeteg vagyok, ami napokig tartó lázas állapotnál súlyosbodik. Nem viccből szúrkáltatom magamat.

2014. nov. 6. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyan háziorvosok, akik a nem kötelező oltás beadásáért pénzt kérnek. Ez elvileg teljesen szabályos, más kérdés, hogy én még nem láttam olyan háziorvost, aki erről számlát adott volna...
2014. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Erre van valami szabályzat? Pofátlan dolog 2000 ft erre, magamnak be tudnám szúrni, csak akinek ingyen jár az oltóanyag, annak a rendelőben van.
2014. nov. 6. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: Az NM rendelet 1. §-ának (8) bekezdése alapján az egészségügyi szolgáltató maga állapíthatja meg a kötelező egészségbiztosítás ellátásai keretébe nem tartozó – és a R. mellékletében nem szereplő – egészségügyi szolgáltatások térítési díját, így a nem kötelező védőoltás beadására irányuló, az Egészségbiztosítási Alap által nem finanszírozott ellátás térítési díját is.



Az első módosítás az említett előírások miatt vált szükségessé, mégpedig úgy, hogy a védőoltás térítési díjaként az egészségügyi szolgáltató nagyobb összeget ne kérhessen annál, mint amit az oltóanyag térítési díjaként fizet meg a biztosított.



Az elfogadott módosítás eredményeként (1. §) a biztosított járványügyi érdekből, nem kötelező jelleggel immunizálásáért (a védőoltás beadásáért) az egészségügyi szolgáltató magasabb összegű térítési díjat nem állapíthat meg, mint amit a biztosítottnak az oltóanyagért egyébként térítési díjként meg kell fizetnie.

2014. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!