Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandó orrdugulás, mitől lehet?

Állandó orrdugulás, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve már, hogy rendszeresen bedugul az orrom. Szóval nem foghatom arra, hogy allergiás lennék valamire az év 365 napjában (mert gondolom az hülyeség). Naponta kell orrcseppet használnom. Mégsem segít. Ha este, elalvás előtt cseppentek, akkor reggel úgy ébredek fel, hogy be van dugulva az orrom. Ha viszont napközben cseppentek, akkor ha eszek vagy iszok, rögtön bedugult megint.


Nem tudom, hogy köze van-e a két dolognak egymáshoz, de a a torkomból a mandulámat már kivették. Az orromban tudom, hogy újból kinő, tehát nem lenne sok értelme.


Mi a megoldás akkor hát erre? :/


2014. nov. 11. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem orrsövényferdülés okozott ugyanilyen problémát, így azt kellett megműttetni.
2014. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem is elég durva orrsövényferdülésem van.


Miből áll ez a műtét? Mennyibe kerül és mit kell róla tudni? Ha le tudnád írni, kedves első, azt nagyon megköszönném :)

2014. nov. 11. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem orvosi beutalóval Bp. péterffy Sándor kórházban csinálták, és nem kellett fizetni érte.

Altatásban végezték, de lehet ébren is.

Tulajdonképpen a műtét során a ferdülésnél eltörik az orrsövényt és egyenesbe húzzák. Ebből kívűlről semmi nem látszik, csak egy hétig ilyen kötést kellett hordani, mert folyamatosan váladékozott. Utána krémet meg orrsprayt kellett használni. A műtét után két héttel már mehettem dolgozni, csak nem emelhettem.

2014. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval az egész műtét, és az utána lévő korlátozások benne vannak 1 hónapban? Vagy meddig nem emelhettél? Kívülről nem látszódott semmi se műtét után?
2014. nov. 11. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!