Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 100/60-as pulzus lehet normális?

100/60-as pulzus lehet normális?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el mérni a vérnyomásom, mert extrasystolém van, általában naponta, és ettől eléggé szorongós lettem. Általában 100/60 körüli adatokat szoktam mérni, de van hogy a 2. érték(diasztolés) 60 alá is megy. Nagyon alacsony az érték, vagy lehet, hogy a sport miatt normális(heti 3 kemény foci és 2 kondi)?

Tudom, hogy nem orvosok fognak válaszolni, de várok minden normális kommentet, akinak van tapasztalata ebben a témában! Köszönöm!

22/f.


2014. nov. 18. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100/60 teljesen normalis, ne aggodj. Okoz barmilyen tunetet az alacsony vernyomas (pl. ajulas, szedules)? Mert ha nem, akkor kezelni nem kell. Az extrasystole a sziv ingeruletvezetesevel fugg ossze, nem a vernyomassal. Igy egyfajta ritmuszavarnak mondhato, de igazabol altalban nem pathologias, sok minden kivalthatja (stressz, faradtsag, stb.)
2014. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!