Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nyugalmi állapotú nem,...

Ha nyugalmi állapotú nem, terheléses EKG kimutathatja a WPW szindrómát?

Figyelt kérdés
Ismerősöm panaszkodott, szívdobogás érzésre, (vérnyomásméréskor 120-as tachycardia) és azt állítja néha rendszertelenül érzi, kvázi arritmiásan. Volt kardiológusnál, ott nyugalmi állapotú (82-es frekivel) normál sinus ritmusú EKG. Fulladás, nincs, bár ájulásérzésre, szédülésre panaszkodott. Általába a vérnyomása 90/60-as szokott lenni. Mellkasi fájdalom nincsen. Sportol, táncol, aerobikozik.

2014. nov. 20. 01:45
 1/1 anonim válasza:

Nekem sajnos volt már hozzá "szerencsém".

Elsőkörben a kardiológus csinált egy sima majd egy terhelésest illetve feldobta a 24 órás EKG-t /Holter/

Kielemezte majd tovább küldött a budapesti Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetbe.

Itt szintén megcsinálták a vizsgálatokat, majd itt állapították meg a WPW-szindrómát.

Bár személyszerint rosszullétemkor már-már halálfélelmem volt 200 feletti pulzussal /eddig mér a vérnyomásmérő otthon/, vérnyomást szintén nem tudtunk mérni.

Az OKI-ba catereres ablatio-t csináltak, kaptam valami bogyókat a műtét után, majd kb 3 évig panaszmentes voltam.

Mára mindez teljesen megváltozott.

Gazdagodtam egy szívrohammal, heti szinten több rosszullét...

Meggondolandó a műtét.

A korom 25.

Azt hiszem mindent leírtam ami eszembe jutott ennek kapcsán.

2014. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!