Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A talajtorna...

Mit tegyek? A talajtorna mindenki rémálma, vagy csak az enyém? 15/L

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, 15 éves kamasz lány, vagány, belevaló, és mégis van egy sulis "félelmem", egy korlát, amibe mindig beleütközöm. Nem tudom, miért van ez, és ebben szeretném segítségeteket kérni.

Testnevelésórák rémálma a talajgyakorlat, rühellem őket, mert vmiért félek kézenállni, vagy fejenállni, de még a zsugorfejállást sem merem megtenni. Általános alsóban még a bukfencet is csak könyörgésre tudtam megcsinálni, egyszerűen annyira nem ment, akkor sokszor még sírtam is miatta! :( Szörnyű egy érzés, nem is azt mondom, hogy szédülök, de pl. kézállásnál a lábamat sem tudom, vagyis nem merem fellendíteni! Borzalmas! Ráadásul nemsokára osztályozzák is, és milyen szégyen, hogy eddig semmi gondom nem volt tesiből, itt meg leblokkolok... :S

Arra lennék kíváncsi, hogy akinek volt hasonló problémája, ő is ugyanezeket érezte? És hogy küzdötte le? Egyáltalán mi ez az érzés? Vagy ez egy betegség? És hogy alakul ki? (ennyi idő alatt csak kinőhettem volna, nem...?) Köszi a válaszokat!


2010. jan. 29. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kézen még csak álltam volna, de nem kellett.


Fejre nem mertem. Előrebukfencet szintán nem. Deközben látszott, hogy remegek, meg izzadok. A jófej tanár megértette ennyi. szóval nem küzdöttem le sehogy, most se merek.

2010. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szekrényugrás volt olyan hogy ha ostorral ütnének se csinálnám meg,most se felnőtt fejjel..de a talajtornát se szivesen.Mindig rosszul voltam ezek előtt a gyakorlatok előtt,kaptam is jopár egyest érte,de nem érdekelt már a végén.Nem értem miért kell ilyen baromságokat erőltetni,és nincs is haszna ha csak nem a TFre mész továbbtanulni.
2010. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kényszeríthetnek rád semmit. Az a szabály, hogy ha nekikezdesz, tehát pl odaállsz-guggolsz a szőnyeg elé, akkor min. 2-est kell adjon a tanár. Ez van, bármit is mond ő. Ne hagyd, hogy terrorizáljon.


Ha tudod, hogy ez lesz, akkor írasd ki magad pl bokarándulás miatt tesiről a gyerekdokival, vagy amelyikkel jóban vagy.


Ha bátor vagy, és szeretnéd leküzdeni, menj oda egyszer szünetben a tanárhoz, mindegy ffi, vagy nő, és kérj tőle 2 percet négyszemközt. Mondd el neki, hogy "Kérem, elnézést, hogy feltartom, de ilyen és ilyen problémám van, szeretném, ha segítene. Lenne-e ideje, hogy gyakoroljon velem, mert egyedül nem merem gyakorolni." Ha egy kicsit is rendes, nem fog kinevetni, meg fogja tenni, és még jobban fog hozzáállni a dologhoz. Nem kell, hogy sokan tudjanak róla. Hidd el értékelni fogja az igyekezetet.


Én is ilyen vagyok, és az a helyzet, hogy nekem az általános sulis tesitanárom volt olyan gyök, hogy ordítva követelte a gyakorlat végrehajtását a szadi állat, és ezért páran akárhogy is, ha még sírva is, de megpróbáltuk, és volt, aki meg is sérült tőle. Fúj szemét volt, hogy k.anyázott minket...utáltam és egy életre elvette a kedvem az egésztől.


Aztán jött a gimis tesitanárunk, egy 30-as pasi, és soha nem éreztük, hogy csorgatná ránk a nyálát, vagy ilyen perverz lenne, és egy idő után annyira megbíztunk benne, hogy segít és jóindulatú, hogy a végén a kézen átfordulást gyakoroltuk. Nem lettem tornász, de látom mekkora a különbség, szóval a tanáron is múlik.


Viszont ne erőltess semmit. Ha úgy érzed, nem megy, ne vágj bele, csak ha biztonságban érzed magad. Úgy, még ha nem sikerül sem lesz rossz emlék.


Fel a fejjel!

hajrá!

2010. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ez nem betegség, ösztönös félelem a természetellenes testhelyzetektől. Gondolj bele, ha kézen állva tanulnánk meg járni, akkor a lábunkon járás okozna félelmet!


Nyugi, semmi bajod!

:-)

2010. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat, igazából valamennyien hasznos tanácsokat adtatok, én valójában a betegséget nem úgy gondoltam, hogy ez valami kór vagy ragály, hanem egyszerűen stresszként élek meg egy-egy talajtornával eltöltött tesiórát. Ráadásul év végén a kitűnő osztályzatot pályáztam meg, és elég kevés annak az esélye, hogy egy félévben kapunk 3 jegyet, abból talajtornára kapok max. 3-ast, és még ha a másik kettő 5-ös is lenne, az kiszámítva 4.33, amire aligha ad még a 30-as vajszívű tanár is 5-öst... szóval ezért kellene tenni valamit, mert egyszerűen leblokkolok, és legalább egy 4-est kell úgy összehoznom, hogy esetleg itthon gyakorolhatom a fejenállást, de cigánykereket meg kézenállást aligha. A tanáros-megkérdezős megoldás lemondva, fél iskola a tornateremben hülyül szünetben (köztük én is :)), és ha az osztály előtt nem akarok leégni a "tudásommal", akkor egy egész fiú-és lányhadsereg előtt végképp nem...

Szóval nem is az aggaszt, hogy nem merem megtenni, hanem ennek a következménye, az, hogy letehetek életem első rendes bizonyítványáról... :( :)

2010. jan. 29. 16:06
 6/9 anonim ***** válasza:
én is nagyon rühellem a talajtornát, és van amiket én se szívesen, vagy nem is csinálom meg mint pl. a gyűrű, hiába van szivacs nem merek még egy bicskát se megcsinálni, vagy a kötélmászás, mindig is utáltam még ha fel is tudnék mászni rá kicsit megyek felfele aztán inkább lejövök főleg hogy még egy létráról is le akarok esni olyan tériszonyom van:D kibaxás az egész talajtorna
2010. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te, figyu, ha nem megy, nem megy. A 4.33 is a Tőled elvárható legjobb teljesítmény!!! Ezt ne feledd! Te mindent megtettél, ennél többet nem lehetett, vagyis ez nem Tőled függ, így ne zavarjon!


Ja, egyébként én se úgy gondoltam, hogy akkor kérdezd meg, amikor mindenki ott van, szerintem a tanárt meg lehet keresni a tanáriban is, mondjuk tanítás után, vagy mikor elpakol a nap végén, vagy mittudomén...

2010. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, majd a tőlem telhető legjobbat kihozom magamból! Jó tanácsokat adtok, hajrá! :)

2010. febr. 1. 15:13
 9/9 anonim ***** válasza:

legjobb dolog a világon:)


komolyan mondom

2010. jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!