Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az létezik, hogy ilyen mértékb...

Az létezik, hogy ilyen mértékben összemegyek este?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok 182-3 cm. Tudom, hogy a terhelés miatt a csigolyák közti távolság kissé megrövidül a nap folyamán, a lényeg az, hogy olyan 23:30 körül megmértem magam (egy könyvet támasztottam a falhoz, úgy hogy a gerince mentén húztam meg a vonalat) és 178,5 cm-t mértem. Lehetséges ez?

A legutolsó hivatalos mérésem 1,5 éve volt, akkor 181,5 cm.



2014. nov. 26. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges ennyi. Attól is függ milyen napod volt, mennyire húzódtak össze akár a hidegtől a kis izmok. Félelem, hideg, egyéb kellemetlen hatások esetén a kis izmok összehúzódnak és elkezdik egymás felé húzni a csigolyákat, ebből lesz idősebb korra a porckopás. Próbáld ki, hogy megméred magad reggel, majd este. Utána feküdj a hátadra, úgy, hogy egyenes legyen a hátad, térdedet felhúzod, talpak lent vannak (kényelmes távolságra egymástól) és lazíts így kb. fél órát (ilyenkor lenyugszanak az izmok és a folyadékáramlásnak is valamiért kedvez ez a helyzet) és mérd meg magad újra. :)
2014. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2-3 centi változás simán van egy nap, az természetes.


Ennél több már kicsit túlzás, szerintem itt már az is belejátszhat, mennyire volt pontos vagy slendrián a méres, mennyire húztad ki magadat éppen, milyen szögben állt a fejed. Ez újabb 2-3 centi eltéréseket jelent. "Hivatalos" mérest sem kell hú de komolyan venni, jó, ha eszükbe jut levetetni a cipőket...


Egyébként nem kell 23:30-ig várni az összemenésre, felkelés után tíz perc alatt összemegy az ember. Rögtön mérd magad, amint kimásztál az ágyból, akkor visszajön a magasságod.


Én este felé 179,5-re megyek össze, reggel megvan akár a 182 is.


Egyébként nem csak napi ingás van, hanem időszakos is. Ha az ember egész életében a számítógép előtt görnyed, (vagy az iskolapadban), az nem tesz jót. (S-alakú gerince, enyhén púpos háta lesz.) Ha életformát változtat, jöhet plusz 1-2 centi, de ez hónapok kérdése. Aztán ha megint rossz életformát folytat, ismét elvész. Idősebb korra rendszerint össze is mennek az emberek 5-10 centiket.

2014. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!!:)
2014. nov. 27. 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:

én mániákusan mérem magam, mivel nagyo nalacsony vagyok fiu létemre és már nem növök semmit.


Én 170 cm vagyok reggel, pár óra múlva már 168.


De mintha régebben, fél éve magasabb lettem volna reggel olyan 172 körüli lehettem. Azt hiszem összementem 1-2 cm-t.


27 éves vagyok.

2014. dec. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!