Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után másnak is leromlott a bőre állapota?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok és elkeseredett!! Abbagyagytam a gyógyszert, es olvastam hogy lehet olyan mellékhatása hogy pattanásos és miteszeres lesz a bőr ami mellé hajhullás is párosulhat.mivel nekem mindíg hibátlan volt a bőröm, csak legyintettem rá... Á úgysem lesz semmi.ekkor jött a csapás, a fejem tele lett miteszerekkel, amik makacsul ragaszkodnak a fejemhez. ÉS MÚLNI NEM AKARNAK!!! Mit tegyek?? Adjatok légyszives valami tanácsot mert már teljesen kivagyok hogy semmi sem használ... Örökké ilyen marad már a fejem???
2014. nov. 27. 20:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Mindenki tapasztalata érdekel. Mivel sikerült visszaállítani a bőr eredeti állapotát?? Üdv egy elkeseredett lány:(
2014. nov. 27. 20:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, az állkapcsomon hirtelen pattanások jelentek meg, sok és nem akartak elmúlni. Állítólag a hormonháztartás felborulásától van szó ilyenkor. Csináltass hormonvizsgálatot!
2014. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Voltam nőgyógyásznál és azt mondta erre hogy essek teherbe akkor elmúlik... Pff mondom de jo fej. Nekem miteszereim vannak inkább de abbol rengeteg és hatakmasak. ... Pedig előtte olyan gyönyörű volt a bőröm mindíg.. 23 éves koromra kell ezzel szenvednem.... El se hiszem....
2014. nov. 27. 20:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt baj régebben a bőrömmel. 10 évig szedtem a fogamzásgátlót, gondoltam ideje egy kis szünetet tartani. Na hát 10 év összes pattanása megjelent rajtam egyszerre. A derekamtól a fejem tetejéig tele lettem, még a hajas fejbőrömön is. Az arcomból szinte csöpögött a zsír, a hajamat meg akár napi 2x is moshattam volna. A hatalmas gyulladt pattanások nagyon nehezen akartak elmúlni, ha el is múlt, utána nem sokkal lett új a helyén. 3 hónapig bírtam, aztán elkezdtem újra szedni a fogamzásgátlót. 2 hét alatt elmúlt minden problémám. Viszont nem szedhetem életem végéig. Egy bőrgyógyász tanácsolta neten, hogy kérjek időpontot bőrgyógyászati vizsgálatra, és kombinált kezelést fognak javasolni, ami abból áll, hogy egy fél évig szedjek retinoid tartalmú gyógyszert (pl. Roaccutan), mellé kötelező a fogamzásgátló, de a kezelés abbahagyását követően hosszú távon megszűnik a probléma. Ezzel csak az a baj, hogy a sok durva lehetséges mellékhatás miatt nem szívesen szednék ilyen gyógyszert...

[link]

2014. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Voltam nőgyógyásznál és azt mondta erre hogy essek teherbe akkor elmúlik"



Tudom, nem ezt szeretnéd hallani, de igaza volt a nőgyógyászodnak, mert a terhesség általában helyrepofozza a felborult hormonális egyensúlyt.


Hidd el, a nőgyógyászod még normálisabb, mint sok más nőgyógyász, aki egyből azt javasolja, hogy állj vissza a fogamzásgátlóra..mintha nem csinált volna már épp elég bajt így is.


Hogyne hozná vissza bőröd szép állapotát...de hogy mit okoz a belső szerveidben, arról nem szól a fáma...


Mindenféleképpen hormonvizsgálatot javaslok: ösztrogén, tesztoszteron, progeszteron, prolaktin..ezek legyenek az alap, ja és a pajzsmirigy is!


Sem a nőgyógyászok, sem a háziorvosok nem veszik eléggé komolyan a "kis pattanásokat, amik majd elmúlnak, nyugi", de nem véletlen, hogy a szer abbahagyása után árasztotta el az arcodat! Próbálj elmenni bőrgyógyászhoz, és kérj beutalót endokrinológiai szakrendelésre! Ha nem hajlandó beutalni, próbálkozz háziorvosnál, nőgyógyásznál (másiknál akár). Addig menj, amíg valaki nem hajlandó Téged endokrinológián kivizsgálni, és hormonvizsgálattal megerősíteni, vagy megcáfolni, hogy hormongondjaid vannak!

2014. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! utolsó. - Persze a nincs ezzel vak hogy ezt mondta, mert az elkövetkezendö egy évben szeretnék babát vállalni, csak furán ért hogy ennyivel leszerelt :D amúgy meg ha belegondolok tényleg elég normális húzás volt ez még tőle. Jah meg azt is mondta hogy szedjek terhes vitamint, mert attól elmúlik a hajhullás.mert miért ne az is hullik. Aztán ha jön a baba elmulnak a bőr problémak.még az érdekelne hogy a miteszerek is esetleges hormon probléma miatt alakulnak ki? Vagy alakulhat ki attól? annyira nem is pattis a bőröm, inkább egyenletlen miteszeres! :/ a pattik már úgy,ahogy elmúltak... de még jön vissza egy kettő... ezzel a hormon vizsgálattal meg bepróbálkozom... Semmiképpen sem akarok már fogamzásgátlót szedni..
2014. nov. 28. 05:01
 7/7 A kérdező kommentje:
"vak" helyett "baj " bocsi csak telefonon vagyok Aztan félre ír ezt azt :D
2014. nov. 28. 05:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!