Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » C14- (sugárzó) izotóppal...

C14- (sugárzó) izotóppal jelzett ureumot kellett bevennem helikobakter teszthez. Mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből ez az anyag? Már kezdem megbánni, hogy belementem a vizsgálatba.

Figyelt kérdés

#ureum #helikobakter teszt
2014. dec. 9. 01:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem pár nap, de nem kell aggódni, a sugárterhelés töredéke egy röntgennek.
2014. dec. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A sugárzás mértéke a töredéke, de a röntgen sugárzás sokkal gyorsabban feleződik.


Az interneten azt olvasom:

"

C14 radiokarbon és vele együtt a sugárzás intenzitása kb. 5600 éves felezési idővel kezd csökkenni.

"

2014. dec. 9. 01:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a szervezetedben maradna, de mivel úgyis ki fog jönni a vécén, így nem hiszem, hogy aggódnod kéne.

Amúgy sugárzás folyamatosan ér minket úgyhogy még ha ott is maradna, akkor sem okozna semmi gondot ilyen elenyésző mennyiségben.

2014. dec. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Te szakmabeli vagy? Csak azért kérdezem, hogy mennyire adhatok az információdra, mert eléggé el vagyok most keseredve...



Akkor miért írták azt a neten több helyen, hogy a "C14 radiokarbon és vele együtt a sugárzás intenzitása kb. 5600 éves felezési idővel kezd csökkenni."


Valamit félreértelmezek?

2014. dec. 9. 01:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, félreértelmezed, ki fog ürülni, az anyag nem marad a szervezetdben, vagy kilélegezted vagy széklettel távozik.
2014. dec. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rontgen sugarzasnal pontosan mi is felezodik? Ott valamit nagyon osszekavartal mert ott nincs benned semmilyen sugarzo anyag. De hogy megnyugtassalak itt egy cikk olvasd el:


[link]

2014. dec. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az általad említett oldal nem ír a kiürülésről.
2014. dec. 9. 05:22
 8/12 A kérdező kommentje:

Az általad említett oldal a röntgensugárral hasonlítja össze:

"A radioaktív-izotópos módszer kevésbé elterjedt, pedig a sugárterhelése egy röntgenvizsgálat sugárterhelésének csak ezredrésze."


Ezért nem értem én se.

2014. dec. 9. 05:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Nah nem lesz bajod, kész.


De ha már radioaktív izotópot eszel , megkérdezhetted volna az orvost h mennyire veszélyes vagy hogyan ürül.

2014. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vizelettel és a széklettel távozik.
2014. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!