Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen büntetést kaphat az,...

Milyen büntetést kaphat az, aki kloroformmal elkábít egy másik embert? Illetve, milyen bajai származhatnak az elkábított félnek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 27. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Kloroformmal nem kábítani, ölni szokás. Vagyis kábításnak indul, ám a delikvens simán belehalhat a dologba.


De természetesen súlyosat, hisz akarata ellenére tesz a másikkal ezt-azt, szabadságjogok, emberi méltósághoz való jog, stb. sérül. Plusz simán lehet szándékosan v gondatlanságból (nagy dózis) elkövetett emberölés is a vége.

2014. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Aki neked erre válaszol, azt előkészületben való segítségnyújtásért bevágják melléd a sittre, persze ha elkövetsz valamit. Nem is értem hogy fordulhat meg ilyen kérdés valakinek a fejében. Normális vagy?
2014. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb olyat, mintha droggal próbáltad volna megölni.. tehát akár emberölés kísérlete.. sok-sok év Sopronkőhidán...
2014. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kérdés szigorúan elméleti, nyugi.:)

Csak láttam valami brazilbsorozatba ezt a kábításos cuccot, és érdekelt.:D

2014. nov. 27. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Második, te mindig ilyen "komoly" vagy? De ez már nem is jó szó rá... inkább merevnek mondanám.


Sorozatokban gyakran van, de ott sem feltétlen kloroformmal. Mikor novellát írtam, utána olvastam és tényleg kb. azonnal öl (vagyis kezdetben elájulsz, de aztán légzőizom-bénulást okoz, ezért a halál).

2014. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk régen, kicsiben adagolva altatásra használták. Szóval óvatosan nem öl rögtön, persze azért az más, amikor az ember töményen az arcába kapja. :)
2014. dec. 2. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!