Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok normális időben...

Nem tudok normális időben elaludni, és borzasztó nyúzott vagyok e- miatt. Mi segíthet? (bővebben odalent. )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy ideje - ez takar két hónapot - nem tudok előbb elaludni, mint hajnali 1- 2- 3 óra. A múltkor megpróbáltam 11- kor lefeküdni, de alvás helyett, csak fél 2- ig forgolódtam, de nagyon brutális módon. Próbáltam tejet inni előtte, altató jellegű zenét hallgatni és már gyógyszerrel is próbálkoztam, de semmi hatása. E mellett reggel 5- kor kelet (suli). Délelőtt olyan vagyok, mint egy energiabomba, de délre nagyon nyúzott és fáradt leszek. Így is minden nap iszok kávét és hetente egyszer- kétszer kólát is. Tudom, hogy ez hosszú távon nem egészséges. Nem tudtok valamilyen módszert, amivel gyorsabban elaludhatok? Válaszokat előre is köszönöm! :)

2014. dec. 11. 22:02
 1/3 gömbicica ***** válasza:
hány éves vagy? (gondolom lány.)
2014. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen :) 14 vagyok
2014. dec. 12. 22:25
 3/3 szamo77db ***** válasza:
Próbálj rádiót hallgatni, egész halkan, szinte csak zümmögjön a fejed közelében. Prózát hallgass, próbáld meg követni az elhangzottakat és egyszer csak elalszol. Én ma is ezt csinálom, vettem évekkel ezelőtt egy kis Sony mini-hifit, be lehet állítani rajta, hogy mennyi idő múlva kapcsoljon ki. Én 70 percet szoktam állítani, szépen elalszom, a gép pedig kikapcsol 70 perc múlva. Fontos, hogy az elalvást ne kísérje valami teljesítmény kényszer. Tehát ne legyen benned, hogy "jaj, most nekem mindenáron el kell aludnom"! Próbálj ellazulni, dobd magad mögé a mögötted vagy előtted lévő napot. Ez az éjszakai időszak csak a tied és a szervezetedé, amely pihenni szeretne.
2014. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!