Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A csokicsöves szolárium...

A csokicsöves szolárium tényleg termel D-vitamint? Vagy egyáltalán a szoli?

Figyelt kérdés
Hallottam a rádióban is, rákerestem a neten és ott is azt írják, hogy jó a D-vitamin hiány pótlására. Valakinek tapasztalat? Kicsit alacsony a D-vitamin szintem, kaptam rá ilyen 2000NE D-vitamin tablettát, de utálom! Szívesebben szoliznék, ha az is feltölt..

2014. dec. 16. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg jó a szoli is, persze nem szabad túlzásba vinni!


Egy ideig én is jártam, de a szolitól foltos lettem, míg a naptól soha, szóval azért nem teljesen ugyan az.


A szoliban sokkal nagyobb dózisban kapod a barnító UV-B sugarakat és elvileg ehhez képest kisebb dózisban a károsabb UV-A sugarakat, mintha természetes napon lennél, de a szervezetnek biztosan "szokatlanabb" ez a fajta sugárzás dózis és összetétel, mintha napon lenne, hiszen évmilliókig csak nap volt, szoli nem.


Egyébként ezek az új szoláriumok már elméletileg sokkal kevésbé károsak, mint a régi típusúak, van valami EU szabvány is a csövekre.


Szóval én mértékkel támogatom a szolit, de a tablettával sincs semmi baj, hisze csak lenyeled és kész. Mi olyan utálatos benne?

2014. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

D vitamin tablettát teáskanál vízben (esetleg édesebb üdítőbe csak ne kávéba-teába) nyomogasd el, nem kell a tablettát egyben lenyelni.

Szoli is feltölt, de a 2000 NE-t nem valószínű, hogy teljesen pótolja a napsütést ebből a szempontból. Ráadásul az elején, mire a szervezetedbe beépül jobb is, ha több forrásból van pótolva.

Ételek közül a gombában van a legtöbb, halakban, tojássárgában, tejben és a belsőségekben is van.

2014. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

alacsony d-vitamin szintre csak 2000-es tabit kaptál? :O

én alapból 5000 ne-t szedek, amikor meg hiányom volt akkor 1 hónapon át napi 20000 ne-t

2014. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Akkor szerintem kipróbálom a tabletta mellé kiegészítésként a Csokiszolit, mert én is keveslem ezt a napi 2000NE adagot és igazából azt olvastam, túladagolni nehéz a D-vitamint, szóval bajom nem lehet. Nektek mi a véleményetek erről a rákot okoz nem okoz az UV-A/B és így mindenféle napozás kérdésről? Nagyon megijesztettek, hogy a D-vitamin hiány milyen betegségeket okozhat, majd a !természetgyógyász! azt mondta szolizzak mértékkel, mert az feltölt és ha rendben van a D-vitamin szintem, megelőzhetőek ezek a betegségek. Na ezen a ponton lett bennem teljes kavar a szoli kérdésben. Valakinek erről mélyebb ismerete?
2014. dec. 17. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:

A napozás és az uv sugárzás akkor okozhat bőrrákot, ha többször is, főleg egymás után súlyosan leég az ember.

De ez is inkább a hám eredetű elváltozásokra vonatkozik, pl. a bazálsejtes karcinóma.


A melanoma, mellyel előszeretettel riogatnak manapság a napozás kapcsán, bizonyítottan legtöbbször nem a napnak kitett részeken alakul ki. pl a combon, és a törzsön. És az is eléggé fura, hogy manapság, mikor mindenki 50 faktorral keni magát az irodában, egyre több a melanómás beteg. Bár ebben azok is benne vannak akiket a propaganda szerű szűréseknél félrediagnosztizáltak, meg hát régebben kevésbé szűrtek rá, de a lényeg, hogy a legújabb kutatások szerint a napfény nem okoz melanómát, sőt az általa termelődő d-vitamin véd ellene.


Természetesen a mértékletességet azért fontos hangsúlyozni, mert ha a leégés melanómát nem is, de más károsodást okozhat és hát eléggé fájdalmas is.


De ha ésszel napozik az ember, az nagyon is egészséges.


Én mindig figyelem a bőröm reakcióját, és ha érzem, látom, hogy most már kezd kicsit pirulni, azonnal abbahagyom a napozást. A bőrpir ilyenkor gyorsan elmúlik, és a bőr alkalmazkodik, bebarnul, aztán egyre többet tölthetsz így a napon.


Ezen a nyáron már naptej nélkül egész nap kint tudtam lenni leégés nélkül, de ehhez egészen márciustól szoktattam magam.

2014. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Találtam egy oldalt a neten, ami elég részletesen boncolgatja a témát. Nem hagyom el a tablettákat sem, nem véletlen írták fel:) de a szolival és az étrendbe épített tudatos D-vitamin fogyasztással is megtámogatom a dolgot. Aztán egy D-vitamin bomba leszek :) szép barna bőrrel :)
2014. dec. 18. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!