Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néhány éve vérvételkor megszúr...

Néhány éve vérvételkor megszúrták a fülem. Miért tették?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Néhány éve, mandulaműtét előtt többször is kellett vérvételre mennem, és emlékszem, hogy a nővér szándékosan megszúrta egy tűvel a fülemet, és nézett valamit a fülemből kicsöpő vérből. Ez pontosan milyen vizsgálat? Miért volt erre szükség? Akkor még gyerek voltam, és nem értettem, hogy mi történt, de most tinédzserként kíváncsi vagyok rá. :)
2014. dec. 17. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy megnézzék az alvadási időt. Ezt inkább az ujjon szokták, de ott lehet, hogy épp a fülön nézték.
2014. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is azt nézte meg, hogy mennyi ideig vérzik. Ha vérzékeny vagy, és nem áll el bizonyos időn belül a vérzés, akkor nem műthetnek, mert elvérezhetsz. Nekem az ujjamat szúrta meg a nővér ilyen célból.
2014. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kapilláris vérvétel vérgázmeghatározáshoz.
2014. dec. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld pacsik. Időközben találtam egy "prothrombin-idő" lelelet, szóval tényleg az alvadási időt nézték. :)
2014. dec. 23. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!