Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha eldurran a...

Mi történik, ha eldurran a véna vérvételkor? Onnan többet nem tudnak majd vért venni, vagy egy idő után regenerálódik? Azt hallottam, hogy heges marad örökre.

Figyelt kérdés
Nah meg esetleg okozhat valami problémát később?
2010. nov. 30. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehogyisnem!Képzeld mind két kari vénám tiszta heg. Amikor terhes voltam cukorbetegen, napi profilom volt, volt nagy profil is, amikor egy huszonnégy óra alatt legalább 10-szer vettek vénás vért. Tehát a hegesedés is akkor jöhet létre, ha nagyon sokszor vesznek verét. Évi egy két vérvételtől nem lesz heg.
2010. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha eldurran a véna semmi veszélyes nem történik,ugyanugy rárakják a kötést. Csak esztétikai probléma mivel a szövetek közé szétfolyik a vér általában jó nagy lila foltot csinál. Tudnak vért venni innen ugyanúgy,néhány nap alatt felszivódk a vérömleny.
2010. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszike, akkor megnyugodtam! :)
2010. nov. 30. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!