Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pectus excavatumra megoldás?

Pectus excavatumra megoldás?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Még nem vészes a dolog, de azért már én is észreveszem magamon, hogy ezzel kezdeni kéne valamit. Úszás, vagy gyógytorna a hatásosabb? Műtétet nagyon nem szeretnék, csak ha már szinte kötelező lenne. Egyszerű fekvőtámaszok nem rontanak a helyzeten?

2014. dec. 18. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából az úszás és a gyógytorna együttesen lenne a legjobb rá. Illetve mindentől függetlenül egy sebész szakvéleménye sem ártana, mert a gyógytornász is az alapján tud csak elindulni.
2014. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Januártól egyébként is terveztem gyógytornát, viszont a városban újítják az uszodát :(
2014. dec. 18. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, még fiatal vagy, fejlődik a csontozatod, nem csúsztál le semmiről. Amíg csak gyógytornára van lehetőséged, addig csináld azt.
2014. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem akarlak riogatni, de nekem is pontosan úgy volt, mint amilyen neked lesz. 12 évesen jött elő, 13 évesen a gyors növés miatt hirtelen rengeteget rosszabbodott, én megműtöttem, nem olyan vészes - sokkal jobb lett. Sajnos ez ilyen... ha elkezdődik, csak rosszabbodni fog.
2015. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gyors növésen túl vagyok már, tehát sokat már nem valószínű, hogy rosszabbodhat (176 cm vagyok). Azóta járok már gyógytornára, és még ha szemmel nem is igazán látható a javulás, de érzem, hogy az előbb-utóbb, de be fog következni.
2015. márc. 23. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!