Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Labor eredmények értékelésében...

B32 kérdése:

Labor eredmények értékelésében jártas emberke van itt? Lehetne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
5)Mai vérvétel eredményiem eltérései: Fehérvérsejtszám 4,2 (4,5-11), Granulocyta szám 2,0 (2,5-7,5),Monocyta % 13,9 (2,0-7,0), MCV 83fl (85-95)Szabad vaskötő kapacitás 88,4(27,8-63,6) Van gáz? Mitől magas a Monocyta? Ez még nem utal daganatra ugye? Kb. egy hete szedtem Cifloxin-t hólyaghurutra.
2014. dec. 18. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Monocitopénia, azaz alacsony monocitaszám okai: -Monocitopéniát okoznak a csontvelőt érintő megbetegedések -Daganatellenes kezelés részeként alkalmazott kemoterápiás szerek

-Szisztémás autoimmun betegségek

-Hosszabb távon alkalmazott kortikoszteroid terápia

-Egyes baktériumok vérbe jutó toxinjai

2014. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A monocitaszám emelkedés okai:

- A monociták értékének emelkedésével leggyakrabban vírusok vagy baktériumok által okozott fertőzésekben (infekció) találkozhatunk, általában a fertőzés végét vagy krónikus fertőzést jelez: TBC, szívbelhártya-gyulladás (endokarditisz), mononucleosis infekcióza, Sarcoidosis, Langerhans-sejtes granulomatózis

-Szisztémás, az egész szervezetet érintő autoimmun betegségek

-Daganatos megbetegedésekben is észlelhetünk a normális tartománynál magasabb értékeket.

-Ritkábban zsíranyagcsere zavart okozó örökletesek betegségekben: Gaucher-kór, Niemann-Pick betegség. Ezen tárolási betegségekre jellemző, hogy a makrofágokban felhalmozódó szövettörmelék károsítja a működésüket.

2014. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nekem magas. Monocyta % 13,9 normál tartomány (2,0-7,0)
2014. dec. 18. 17:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyszerre írtuk. Szóval én is olvastam itt a daganatot? De ezek az értékek így egyben , nem utalnak ilyesmire?
2014. dec. 18. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt csak olyan emberek vannak.
2014. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!