Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen a vegakaki? A vegetáriá...

Milyen a vegakaki? A vegetáriánusokank is ilyen a széklete?

Figyelt kérdés

Tudom kellemetlen kérdés, de valahol fel kell tennem.


Én ha kevesebb,húst,halat,tojást eszem, és helyette megemelem a növényi táplálékot meg a kenyeret akkor a székletem nem tűnik egészségesnek.

Világosbarna,büdös és viszonylag híg. Nem őrzi a formáját,de nem is olyan, mint ha hasmenésem lenne.

Szóval nem egy barna,szilárd,könnyen kicsúszó ...dolog.

Ilyen lenne a vegakakik?

Mitől lehet ez? Valamivel nem bírnak a beleim?

A megemelt kenyér alatt azt értem amit mondjuk az átlag eszik,mert én abból nem fogyasztottam eddig sokat.

Viszont zöldséget szoktam nyersen enni !



2014. dec. 19. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább egészség kategória kéne legyen....
2014. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vegakaki ugyan olyan mint az egészséges emberi széklet.


Ha megemeled a kenyér mennyiségét, ami nem egészséges emberi táplálék, akkor te sem leszel sokáig egészséges, ez a székleteden is látszódni fog.


A vegán táplálkozás nem azt jelenti, hogy ócska növényeket eszünk. Ha ócska növényeket eszel, akkor ugyan úgy jársz mint a szintén ócska növényeket (búza stb.) fogyasztó vegyes táplálkozásúak.

2014. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mint írtam a kenyérfogyasztásom szerintem az átlagnak fele meg. Vagy talán még így is kicsit kevesebb.

Akkor mit és hogy kellene ennem?

2014. dec. 19. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom mit kellene enned, de az emberi emésztésnek a zöldségek (nyers/hőkezelt) és a húsfélék (nyers/hőkezelt) az alapvetően jók. Direkt írtam mindkettőből a nyerset is.


Gyümölcsök is jók, olajos magok, tengeri állatok, növények.


Az ilyen lisztnek használt gabonák, magas keményítő tartalmú növények, cukrozott ételek, 'mesterséges' vagy feldolgozott kaják nem nagyon szoktak bejönni.


Nem írom azt, hogy ilyeneket nem kellene enni, én speciel inkább nem eszem. De mondjuk ha ezt betartom, akkor jó is az emésztésem, székletem, közérzetem, tiszta a bőröm stb.


Ha én is elkezdenék 'átlagos' kenyérfogyasztást, akkor ez gyorsan változna.

2014. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik, kérdező. Ha valaki bolti vackokon él, annak az emésztőrendszerében a bolti vackok emésztéshez szükséges bélflóra fog túlsúlyba kerülni. Amikor az ilyen ember kipróbálja a vega étrendet, természetesen nem tudja maradéktalanul megemészteni az újfajta táplálékot. Bizonyos időnek el kell telnie, amíg észhez tér a bélflóra.
2014. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó érdekesen közelítette meg.Tetszik.

Szóval csak folytassam és egyszer majd elmúlik.


Néha keverem a zöldséget és gyümölcsöt nyersen. Leginkább salátában. Almát szoktam hozzátenni. Zöldségből ledarálom amit találok+ egy kis alma, mert jobb íze lesz.


De ha nem eszek ilyet néha akkor is sokat kell és nem tudom mitől. Holott aznap nem ettem semmit ami tudtommal felfújhat.

2014. dec. 22. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit kell sokat? Szarni? A széklet mennyisége változó, és nem feltétlenül igazodik az aznap bevitt táplálék mennyiségéhez. A bélbolyhok között nagyon sok anyag pang a sok bolti szartól, amit megeszik az ember. Ha bevisz némi rostot, a rost leborotvál egy csomó, addig pangó béltartalmat, és megnő a széklet mennyisége. Máskor a jobb emésztés következtében kevesebb salakanyag távozik.
2014. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!