Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lányok ti tapasztaltátok ezt?

Lányok ti tapasztaltátok ezt?

Figyelt kérdés
Tinédzser koromban ideális alakom volt mindig és csak egy két kiló ingadozott. Bezzeg most 20 vagyok nemsokára 21 és egy éve nagyon ingadozik. Nem a legdiétásabban élek viszont mégsem tartom ezt indokoltnak. Úgy vettem észre más 20-onéves lányoknak is ingadozik . Mi lehet ennek az oka? Ilyenkor már jobban kéne figyelni? Azthittem a felnőttkori erősödés 30-tól indul.
2014. dec. 26. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Basszus ugye viccelsz? :+) mar bocs en egy 36 eves no vagyok. Gyerekoromban a testtomegem folyamatosan nott mert igy normalis 17-24 eves koromig 48-50 kilo voltam, aztan ahigy dolgozni kezdtem nem volt sport es ulomunkat vegeztem ezert kemeny 52 kilora "felhiztam" (na meg vege volt az egyetemista csorosagnak es volt napi rendszeres ebed, este vacsora blabla) (meg lett egy porckorongserbem is igy a tovabbi mozgas is kilove. A lenyeg, hogy azota is a maximum 54 (de akkor mar napi egy tabla csoki is beenne van a menuben :-)) (ja es a gyerekvallalasnal 61 voltam, de akkor 52-rol indultam). Es most se hizok.

Az anyagcserefolyamatok termeszetesen lassulnak es a hizas akkor jon el (az a bizonyos erosodes),mert ha ugyanannyit eszel es nem mozogsz tobbet akkor is belassult anyagcserevel hizhatsz, ha meg raadasul jon a jolet pl. lelki anyagi biztonsag kevesebb mozgas akkor meg aztan vegkepp. 50-es eveiktol hajlamosabban a nok elhizni (ekkor mar hormonalis okai is vannak), vagy ha szules utan nem tudnak vagy nem is akarnak vvisszafogyni.

Tehat: 20-as eveid elejere erosodhetsz, mert ez meg a noiesedesedbe boven belefer, ha zavar akkor sportolj/mozogj (sok seta, tura, tanc vagy barmi...) es kesobb tartsd is ezt az eletformat. 30-40 tolott meg ne kezdj tobbet enni. es imadkozz, higy ne huzekony alkatot orokolj :-)

biztos szep vagy es csinos, (amig nincs a csiponacibol kibuggyano uszogumi addig ;-))


Szep Karacsonyt!

2014. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm de sajnos ez kilőve nagyon nagy a hajlam a kövérségre a családunkban.én idáig 48 kg voltam most pedig már 53.6 és szerintem ezt már le kell diétáznom és főleg az étrenden kell változtatnom. Engem nem fog zavarni ha 40 évesen kicsit erősebb leszek de 20 évesen a kövérség közelébe se kéne lennem. Amúgy alacsony vagyok 158 cm nem 170.. tehát nekem a 48 kg volt igazán normál súly persze kicsit izmos is vagyok.
2014. dec. 26. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ahogy megfigyeltem, a többség olyan 24-25 éves kor körül szokott erősen "asszonyosodni". Bár inkább csak felfele mennek a kilók, szóval az nem ingadozás, csak hízás. :D Plusz főleg akkor kezdődik a jelenség, ha megvan a stabil párkapcsolat, jókat lehet főzni otthon, stb. :D Lehet hülyeség és tök véletlen, de ismerősi körben ezt látom.

Részemről csak fogyni sikerült - na nem nagyon van miből. :/ Viszont anyukám is ilyen alkat volt mindig, ő csak a klimax után szedett fel 1-2 kilót, valószínűleg nem mindegy, milyen géneket kapott az ember. Ha nálad inkább az elhízás gyakori a családban, akkor (meg amúgy is) figyelj oda az életmódodra. A megfelelő táplálkozást és mozgást most kéne megszoknod, mert később egyre nehezebb lesz ráállni. Kis odafigyeléssel biztos kordában tartható a dolog, nem kell beletörődni, meg sanyargatni se magad. :)

2014. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!