Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pszichiátriára honnan...

A pszichiátriára honnan szerezek beutalót? és mit csinálnak?

Figyelt kérdés
4 éve járok pszichológushoz de gondok vannak velem.. már lassan egy éve vagdosom magam,elkezdtem nyugtatókat szedni mindenemet. naponta sírógörcseim vannak, stb. anyukám nagyon beteg pár hónapon belül halni, nem tud rám oda figyelni, apukám mindig dolgozik neki sem jut rám ideje. sokan azt mondták hogy el kéne mennem pszichiátriára. úgy döntöttem el megyek,és a fenti kérdésben kérném segítségeteket. bocsánat a helyesírásért, kritikákkal kíméljetek. 14/L

2014. dec. 27. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:

mármint a gondozóba vagy a zártosztályra akarsz menni?

a gondozóba nem kell beutaló, csak felhívod őket és kérsz egy időpontot. beszélgetni fognak veled, kérdéseket tesznek fel, el kell mesélned mi van veled, aztán felírnak gyógyszert, meg adnak beutalót a pszichológushoz, de akkor ezekszerint oda már jársz. de gondolom az maszek, mivel elvileg a nem maszek pszichológusra a gondozóban adják a beutalót.

meg csináltatnak majd veled teszteket, de nem az első alkalommal. ezt valahol a pszichiáter valahol a pszichológus csinálja.

nagyon extra esetben be kell feküdnöd pár napra megfigyelésre. ha nagyon össze van metélve a karod, akkor ez mondjuk esélyes, de nekem annyira nem volt, tehát ebben már nincs tapasztalatom, hogy ott mi történik.

2014. dec. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Gondozót hívd fel, ill. beszélj a pszichológussal, hogy úgy érzed, egy kis gyógyszer megtámogatná a terápiát. Ha rendes, meg fogja érteni. Ha be szeretnél feküdni, akkor ahhoz még fiatal vagy, azt hiszem, de vannak gyermek- és ifjúsági pszichiátriák. Ebben annyira nem vagyok jártas. Engem anno a barátnőm vitt be az ügyeletre, nem kellett beutaló. Egy éjszakát voltam a zárton megfigyelésen, aztán a nyílton két hetet. Jó volt, volt terápia (rajz, zene), beszélgettek velem, sokat olvastam, rajzoltam, kaptam gyógyszert. Tudnod kell viszont, hogy hacsak nem vagy skizo vagy hasonló, a gyógyszer kiegészíti a terápiát, de hosszú távon csapda és arra kell koncentrálnod, hogy gyógyszer nélkül boldogulj!


Ha kérdésed van, írj. Vén róka vagyok én már az ilyenekben.

2014. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!