Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel sózzák Budapesten a...

Mivel sózzák Budapesten a megállókat, járdákat? Mi az összetétele és mennyire káros ez az emberek bőrére mezítláb?

Figyelt kérdés

2014. dec. 29. 11:32
 1/4 anonim válasza:

Üdv!

Egy oldalról kiollóztam, hogy ezek közül melyik igaz Budapestre nem tudom:

Ezek mellett még számtalan olyan anyag van, ami helyettesíti a jó okkal száműzött sót - bár ezek környezetre, egészségre gyakorolt hatása szintén megkérdőjelezhető. A zeolitőrlemény természetes ásványi anyag, kis mennyiségű kálcium-kloriddal keverve jó hatásfokú olvasztásra - igaz, ha kapható, a só árának körülbelül a duplájába kerül. Létezik egy Peridox nevű, folyékony állagú tartós jégmentesítő is, amiből 30-40 millilitert kell kipermetezni négyzetméterenként. Magyar találmány a Transheat nevű szintén folyékony szer, amelynek hóval érintkezve -28 fok lehet a fagyáspontja. Ugyanakkor a felsorolt anyagok többsége a levegőbe jutva a szem, bőr vagy a légzőrendszer irritációját okozhatják.


De miért kérdezed? Szoktál télen a városban mezítláb járni? Mert ha igen betársulnék. :)

2014. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha arra járok v dolgom van bent, akkor szoktam, igen :D Szerintem ez vmi só lehetet, mert úgy néz ki. legközelebb vhogy megnyalom :D
2014. dec. 31. 16:22
 3/4 anonim válasza:
Azért előtte mosd meg, már csak a magas kutyasz***r koncetráció végett. :D Merre felől írsz? Esetleg közös mezítlábas túra?
2015. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Káliumozott só is lehet.A kálium felszívódhat bőrön át is veszélyes lehet,mert a kálium nátrium kényes aránya ha felborul,betegségek sorát indítja el.
2015. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!