Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegek, Adnátok tanácsot...

Cukorbetegek, Adnátok tanácsot egy elkeseredett barátnőnek?

Figyelt kérdés

Szóval tanácsokra, ötletekre van szükségem.Barátom régóta cukorbeteg, de még mindig magas a vércukorszintje!!Cukros dolgokat egyáltalán nem fogyaszt..

Tanács kellene, hogy ti mit esztek?Valami teát használtoke a vcukorszint csökkentése érdekében?

Ja és kenyeret azt sokat eszik..azt ne is irjátok , hogy le kéne mondjon róla, mert az nem fog menni..Tudom, hogy pedig az volna a legfontosabb!!!!

Szóval se ételizesitőt, se olyan fűszert nem használok amibe lehetne cukor!!!Tényleg szeretném, hogy végre már legyen stabil!! Ti hogy értétek el?


2010. febr. 4. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha ilyen makacs, akkor qurva nehéz.

Pont a rohadt fehér kenyeret kellene elfelejteni a jó fenébe örökre, ha pedig nem hajlandó, akkor ne panaszkodjon. Az eleve eldönt mindent, utána kis finomkodás mindenféle ízesítővel már csak apró csepp a tengerben, itt a sok kenyér esetetekben mindent meghatároz. Ezt nem képes belátni ?

2010. febr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem , nem képes belátni.És mindig arra hivatkozik, hogy értsem meg h muszáj egyen sok kenyeret mert akkor nem lakik jól!!! Ezt most értem arra amikor a pürét, sültkrumplit is kenyérrel eszi!! De amúgy nem ő panaszkodik..hanem én..
2010. febr. 4. 08:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem az nem olyan nagy gond, hogy kenyeret eszik. Inkább az a kérdés, hogy milyet. Én is cukorbeteg vagyok, velem is kísérleteztek, hogy ebből 2 dekát ehetek, spagettiből csak 10 szálat... Hát mondanom sem kell nem bírtam, állandóan éhes voltam. Aztán átálltam a teljes kiörlésű, több magvas, korpás kenyérre, kiflire és teljesen jól vagyok. Egyébként gyógyszert szed, jár dietetikushoz? Kicsit írhatnál bővebben is, hogy pl. miket eszik, vagy mennyire súlyos a cukorbetegsége?
2010. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Súlyosnak nagyon súlyos!! Inzulinos. Diabetikushoz..hát igen jár..az orvosához..3-4 hónaponta aki le se pipálja!! Idáig soha nem volt jó eredménye és nem csinál semmit az orvos..Miket eszik...hát a munkahelyére 4 szendvics(8h), de persze kopogó szemekkel ér haza, h olyan éhes h hal meg. Ebédre pedig hát mindenfélét szoktam késziteni: levesek (csak természetes alapanyagok, semmi por ez+az), főzelékek(persze fehér lissztel habarok, más liszttel nem sűrűsödött, jóó tudom h hibás vagyok..akkor vissza is állok a másikra, persze ha azt mondjátok h jobb), szalmakrumpli, húsok..rengeteg, az el sem maradhat, átlagos dolgokat.

Amúgy meg azt hallottam h nem igaz ez a kenyér-örület. Mármint h mindegy hogy az ember milyent eszik csak a lényeg h mértékkel legyen...

2010. febr. 4. 08:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy teljes kiőrlésű és rozsos kenyerekkel jobb lenne neki. És hát a férfiak többsége inkább fehérjétől lakik jól, sok hús, pulykamell, tojás, hal lenne célszerű, mert a fehérje jobban csökkenti az éhségérzetet hosszú távon, mint a szénhidrát, hiába tűnik drágábbnak, kevesebbet kell enni belőle, mint a tészta és kenyérfélékből, és később éhezünk meg.
2010. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A fehérlisztes habarások helyett használj étkezési keményítőt a főzelékekhez, tokányokhoz.
2010. febr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Amúgy meg elnézem más cukorbetegket h mindent megesznek még a cukrosat is, meg persze isznak is mint az állat és mégis semmi bajuk, jól érzik magukat! Jóó persze tudom, h ez később fog majd meglátszani, de annyira zavaró ez az egész h egyszerűen képtelenség csökkenteni a cukrát.

Amúgy te nem használsz semmi különlegességet? Teákra vagy ilyesmikre értem

2010. febr. 4. 08:34
 8/12 A kérdező kommentje:

OK. Idáig akkor az állás :

Kenyér = Teljes kiörlésű

Liszt = Étkezési keményitő


Még? Mit javasoltok? Persze ami a tapasztalotok, nem pedig a tudomány

2010. febr. 4. 08:46
 9/12 anonim válasza:
Adjon be több inzulint, de ezt meg kellene beszélni a dokijával. Az sem mindegy mikor magas a vércukra. Kettő fajta inzulint használ? Lehet rosszul van beállítva az inzulinja!
2010. febr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyfajtát használ...
2010. febr. 8. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!