Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbeteg barátnőm hogy...

Cukorbeteg barátnőm hogy tudnám megbántás nélkül rávenni arra, hogy egészségesebb életet éljen?

Figyelt kérdés

Régebb óta ismerjük egymást, de nem olyan rég jöttünk össze. Ezelőtt is tudtam, hogy cukros és, hogy elég gyakran "rakoncátlankodik" is a vércukorszintje, ettől függetlenül olyan életet él kaja szinten, mintha egészséges lenne... "majd az inzulin adagom megoldja."

Viszont nem oldja meg, legalább is egyre ritkábban. Én nagyon szeretném, ha kicsit változtatna az életmódján, főleg mert ez nem vezet szép kilátásokhoz... én pedig nem rövidre tervezek vele.

A kérdés tehát, hogyan tudnám megbántás és bármiféle vita nélkül rávezetni arra, hogy kicsit jobban odafigyeljen? Nagy baj,hogy szörnyen édesszájú... viszont ha nekem is benne kell lenni a buliban, akkor oké, én is csinálom... de nem tudom, hogy kéne előadni.



2015. jan. 14. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp úgy, hogy Ő is tudja, hogy ez az érdeke, és nem azért csinálod, hogy szemétkedj. Ha ezt nem fogja fel, akkor ... mondanám, hogy megérdemli, de nem.
2015. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Éljél már egészségesebben egy kicsit; például így. Mond meg neki, amit ide is leírtál. De ha papucs vagy és félsz neki valamit mondani, akkor hagyd. Nem is értem, miért lenne ez megbántó?
2015. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős típus. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy talán még a kórházi tanács sem ijeszti meg...mert előbb-utóbb ott köt ki.


én hagynám...rámész te is, a barátság is, a kapcsolat is...


csak a szenvedés marad...kell az?

2015. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyi a cukra?? Mert én cukorbeteg vagyok, eszek mindent, hozzá igazítom az inzulint, tökéletes cukraim vannak.
2015. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!