Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy betegség attól lesz az...

Ha egy betegség attól lesz az illető számára halálos, hogy túl későn fedezik fel, hogy lehet mégis megelőzni?

Figyelt kérdés
Mindig vannak tüneteik? Kéne mindenre kiható vizsgálat kb. kétévenként? Mi tartozik ezekbe bele? Mennyire drága? Hogy vigyázhatok a legjobban magamra? Pl. itt van a táplálkozás. Még nem vagyok nagykorú, ezért kb. nagyrészt nem is tőlem függ, mit eszünk, és hogy esszük. Én pl. hiába szeretném a szétválasztó táplálkozást, ha anyu főz, és nem fogja mindenki ezt választani.. ha értitek. (mármint hogy szétválasztjuk a szénhidrátot egyes dolgoktól.. stbi stbi) A válaszokat előre köszi, remélem azért valamennyire érthető voltam, hogy mit is akarok megtudni!
2008. aug. 20. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A halál előbb-utóbb elkerülhetetlenül megérkezik. De ha még nem vagy nagykorú, akkor emberi számítás szerint számodra még sokára fog.


Nem vagyok táplálkozásszakértő, és orvos sem, de józan emberi gondolkodás szerint ha változatosan étkezel, nem hízol el túlságosan, mozogsz és eleget alszol, nem stresszel, és elkerülöd az egészségre káros szokásokat (dohányzás, drog, túl sok alkohol) valamint rendszeresen (mondjuk évente) eljársz orvosi ellenőrzésre, akkor jó esélyed van, hogy hosszú életed legyen.


De szvsz ez nem szabad, hogy egyfajta alapvető tudatosságon túlnőjjön és mániává váljon, ami megkötözhet. Édesapám egy ismerőse volt olyan, hogy szó szerint mindene volt az egészsége, elhatározta, hogy 100 évig fog élni, mégcsak kávét sem ivott soha, sportolt, minden elképzelhető módon vigyázott az egészségére, aztán egy fejére eső jégcsap ölte meg, elég fiatalon.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne vigyázz az egészségedre, hanem, hogy nincs a kezünkben a halálunk időpontja feletti hatalom semmiképpen.


Másrészt nemcsak az évek száma a fontos, hanem az is, hogy hogyan töltöd azokat el. )Sztálin időskorában halt meg, Krisztus fiatalon.)


A halállal szerintem akkor tudunk megnyugtatóan szembenézni, hogyha van róla elképzelésünk, hogy mi van utána. De ez már nem az egészség, hanem a vallás kategória.

2008. aug. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmi nagyban függ a betegség típusától.

Persze te is tehetsz az egészségedért,ami egyszerű,mégis sokat segít.Pl.mellrákot korán észreveheted,ha minden hónapban áttapogatod a melleid.Vagy évente elmész a doktorhoz,általános vizsgálatra(nem fáj,nem minden drága,ha meg kiskorú vagy,akkor ingyenes).Táplálkozás:miért nem te főzöl?Vagy legalább tudsz főzni?Nem feltétlenül az egészséges dolgok vannak a világon,az általános alapokat tudni kell (pl.a kalácstól nem hal meg az ember,és sok kis trükk van,ami egészségesebbé teszi).Nem baj,ha nem mindig,de pl.1 héten 1x főzhetnél.Akkor megcsinálhatod kompromisszumosan:szétválasztó is legyen,de a családnak is legyen ízletes.Oké,mostmár kezdődik a suli,de a szünet alatt lehetett volna ezt tanulni (én is ezt csináltam).


Ha egészségesen szeretnél élni,más területekre is odafigyelsz,pl.mozgás?


Megértelek,hogy szeretnél tenni az egészségedért,ez is,mint minden más függ a tapasztalattól,megnézed,neked mi esik jól,és mi nem.


Ez nem a reklám helye,de én rendszeresen veszem a Nők Lapja Egészséget (hónaponként jelenik meg,325 forint)nagyon jó cikkek vannak,tippek,hogy élhetsz egészségesebben.

2008. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kávé egészséges HA napi 1 csészével megiszol, de csak annyit. Évenkénti vérvétel amúgy is ajánlatos lenne mindenkinek, de tapasztalatom szerint nagyon sok esetben a vérvétel semmit nem mutat, de a baj már ott van jó ideje, itt a daganatra gondolok. Lehetne évente MR vagy PET vizsgálat de a TB nem támogatja, valamint évente csináltatni a szervezetre káros. Egészséges táplálkozás? Inkább egészségesebb táplálkozás. Nincs egészséges táplálkozás, minden ételünk tele van vegyszerekkel, minden lélegzetvételünkkel káros anyagok tömkelegét szívjuk be, és ott vannak még a hibás gének. De ha te megpróbálsz TUDATOSAN élni, lehet növelni az élettartamot, persze ha nem ér baleset, mint írták itt előttem. Amúgy nagyon szép dolog hogy tizenéves létedre ilyeneken gondolkodsz, büszkék lehetnek rád a szüleid! üdvözlet!
2008. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2008. szept. 1. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!