Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok évek óta tartó...

Mit ajánlotok évek óta tartó ekcémára? 15 éves öcsém szenved tőle. Minden érdekel, ami bárkinek is használt.

Figyelt kérdés

Az eddigi kenőcsöktől kicsit jobb lett, majd újra rosszabb, így végül egyik sem hozott valódi, tartós eredményt. Születése óta küzd ezzel a problémával, és most már az egész teste tele van vele, úgyhogy engem minden megoldási lehetőség érdekel, a nyugati orvostudomány remekjein keresztül a kineziológián át a rontáslevételig, amiben nem hiszek ugyan, de mindenképpen segíteni szeretnék neki. :)


És ha van valaki köztetek, aki kifejezetten hosszú (évekig tartó) ekcémától szabadult meg, akkor az ő biztatását különösen megköszönném.


Köszi szépen! :)


2010. febr. 8. 14:31
 1/9 anonim válasza:
Én is ekcémás vagyok de mivel ez egy bőr allergia így mint a más allergia típusoknak ebből s lehet teljesen kigyógyulni csak a tüneteket enyhíteni:stresszmentes élet mert idegalapon is lehet,nyáron minél több napfény,télen pedig szakorvos által felírt kenőcs.
2010. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia! Mostanában hallottam és láttam több riportot is a fényterápiáról. Azt mondták, hogy egy ekcémás kislánynak már nagyon sokat segített. Enyhébb tüneteket már 6 alkalommal megszünteti, ami már súlyosabb azt kb 20 kezeléssel.

Interneten már lehet róla több információt találni és tuti elérhetőséget is lehet. Tudom semmi konkrétumot nem írtam ezzel, de én azért utána néznék, hátha mégis segít. (Amúgy más betegségeket is gyógyítanak vele.)

Kívánok sok egészséget és kitartást!

2010. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
na mármost. lófasz a fényterápiába. először is milyen ekcéma? orvosnál volt-e? miért nem? asztmás-e? allergia? milyen kenőcsök nem használtak? ha szégyellős vagy, írj privátot.
2010. febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


3. válaszóló: Na látod, ez az, amit utálok, hogy az orvosok többségétől még életemben nem hallottam értelmes diagnózist. Magyarul az eddigi egy-két bőrgyógyász nem mondta meg, hogy konkrétan milyen ekcémáról van szó. Bár én nem voltam ott, de se öcsém, se egyéb rokonom nem tudja. Viszont megy holnap orvoshoz (előre láthatólag egy értelmeshez), úgyhogy akkor tájékozottabbak leszünk.


Nem asztmás. Allergiáról viszont nem tudunk, ahogy az én esetemben sem. Ha rólam lenne szó, már biztos elvégeztettem volna egy pár ezer allergiavizsgálatot, de őt nehezebb rávenni (mondjuk régen nem volt súlyos ez a problémája).


Amik eddig nem használtak: Elocom, Protopic


Nagyon kösz, ha jó tanáccsal tudsz szolgálni! Azt tudd, hogy eddig mindent orvosi előírás alapján csinált öcsém (szülőkkel együtt, tehát nem önfejűen).

2010. febr. 8. 19:22
 5/9 anonim ***** válasza:

ezek a bőrgyógyászok nem is fogják, nem gyógyítanak, hanem elsősorban pénzért dolgoznak. maximum magánrendelésen ha a betegre néznek, aztán rátukmálják a magán-méregdrága-szaraikat, aztán az vagy használ vagy nem.

nem látom, talán egy két-fényképet, ha tudnál küldeni, az segítene.

de addig is - egy napló vezetése nem ártana. ezt nem ajánlotta még egyik orvos sem? mit evett, pontosan miben aludt, milyen ágyneműben, mit vett fel aznap, mosópor, öblítő, tisztítószerek, padlóápoló, illatosító, mindennek a márkája, összetétele. aztán ezt össze lehetne venni egy allergia teszttel, és sokkal előrébb vagytok. hány éves az öcséd?

pontosan az utóbbi időben mikor jött elő (elmúlt egy év) (évszak, emlékezetes időjárás (nagy szárazság, napozás, stb.), esetleg valami alkalomkor? pontosan az egész teste mit jelent? gondolom nem egybefüggő vörös. tusfürdő, sampon márka?

szóval amíg nincs fénykép, addig milyen súlyos az ekcéma? pír, hólyag, duzzanat, esetleg nedvedzik is? ja és családban van asztmás, allergiás?

hirtelen ennyi.

2010. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak most nézem a gyógyszereket, szóval ezek csak tüneteket nyomják el, a betegséget nem kezelik, tökéletes példája, hogy fingja sincs a dokiknak, mi a baja, na nem baj. az egyik immunszupresszáns a másik meg szteroid alapú gyulladáscsökkentő. atópiás ekcéma, de ezt gondolom, tudod. itt valami allergia lesz, ha nem, akkor gyógyszert fog szedni, szteroidot, de az sem megoldás. uv-val esetleg kezelhető, erre gondolhatott az előző hsz, de az fototerápia. egy szoláriumot megér próbaképpen (ha a napfényre eddig nem súlyosbodott)
2010. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia! Tegnap én írtam 14:44-kor. Én ajánlottam a fényterápiát, avagy a polarizált fényterápiás módszert. Ha beírod a keresőbe a "fényterápia" szót több mindent megtudhatsz. (Bár én azt hallottam, hogy a Sensolite a legjobb. És ezt nem magamtól találtam ki, mert közben kiderült, hogy ismerőseim is járnak oda.)

Én még mindig azt mondom, hogy egy próbát megérne még akkor is ha kuruzslós gagyinak is hangzik, hiszen az orvosok által fölírt krémek sem használtak. És kérem azokat a kedves válaszolókat akik értelmes segítséget nem tudnak adni, hogy aki legalább próbálkozik ne hurrogják le. Köszönöm!

Amúgy tényleg egy szolárium géphez hasonlít.

2010. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy mennyire hiszel a természet gyógyító erejében! Én sok szeretettel ajánlom a csalánteát, amely nagyon jó méregtelenítő és egyben, immunrendszer erősítő is. Ide írhatnám még a zöld teát is, hiszen u.ezzel a gyógyítással bír. Én elképzelhetőnek tartom, hogy a szervezetben elindíthat egyfajta gyógyulási folyamatot!

Nekem a csalán tea és a citromfű + 1-2 gyógynövény nagyon jót tett. Ami még fontosabb számomra az a HIT.

Ha elkezdel egy kúrát, előtte menj el TEMPLOMBA és kérj segítséget. Én így szoktam, és sohasem bánom meg, mert ott még mindig megkaptam a kért segítséget, amelyet természetesen virággal viszonzom.. Lehet, hogy kinevetel, vagy egyesek hülyének tartanak, de én ebben bízok., hiszek.!!! ISTEN NÉLKÜL LEHET ÉLNI, DE NEM ÉRDEMES!!! Tehát én a gyógyfüveket ajánlom!!! ÉS AZ ISTEN HÁZÁT!!!

2010. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem pár éve a Pelsano med kenőcs segített átmenetileg. (Napraforgóolaj alapú, recept nélkül is kiadják.)
2010. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!