Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van szerepe a heréknek a...

Van szerepe a heréknek a hangképzésben? Igaz hogy régen kiherélték az énekeseket hogy magasabb legyen a hangjuk?

Figyelt kérdés
Sosem értettem hogy függ ez össze. Mitől változna meg a hangja valakinek attól hogy eltávolítják a heréit? Ha pl. valakinek megsérül a heréje, vagy hererákja, cisztája, stb. lesz, megváltozik tőle a hangja? Ha serdülőkorban van probléma a herékkel, előfordulhat hogy nem fejlődik ki rendesen a hang vagy nem fejeződik be a mutálás, stb. Lehet hogy hülye kérdések, de nem értem hogyis van ez.
2015. jan. 25. 04:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A herében, a herecsatornák között helyezkednek el a hím nemi hormont, a tesztoszteront

termelő sejtek, ún. Leydig-sejtek."


"A tersztoszteron termelődésében az élet három periódusában döntő jelentőségű tartós

emelkedés jelentkezik. ":


"3. A pubertás során: a tesztoszteron ekkor alakítja ki a másodlagos férfi nemi jelleget (szőrzet,

hangszalagok, izomzat), elősegíti a spermiumok érését, felkelti a nemi vágyat, és a

férfias karakter kialakulásához vezet."

2015. jan. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a férifiaknál a here (is) mélyiti,férfiasítja a hangot
2015. jan. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pubertás korban a fiúk hangja megmélyül, mert a herék elkezdenek tesztoszteront termelni.


A tesztoszterontól lesz férfi a férfi. Azért lesz szőrös is meg izmos, nagydarab, magas, széles állkapcsú stb.


Ha valakinek pubertás előtt kiveszik a heréjét, akkor nem fog megvastagodni a hangszála, mert nem lesz ami tesztoszteront termeljen. Szegény kis nünüke marad.


Ha valakinek viszont felnőtt korában távolítják el a heréjét, akkor nála is "megszűnik" a tesztoszteron termelés, de a hangszál már megvastagodott korábban, így a hangja nem fog változni, mert visszavékonyodni nem tud.

Csak csökken a szőrzete és elzsírosodik, kis csöcsikéje nő stb.


Stimt?

2015. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már tudok mindent. Én is valami hasonlóra gondoltam csak nem láttam még így röviden és tömören összefoglalva.
2015. jan. 25. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!