Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom tudok e segíteni,...

Nem tudom tudok e segíteni, de emlékszem régen a nagyszüleim meleg sót tettek zokniba és azt a fülükre. E voltaképp miben segít?

Figyelt kérdés
2014. szept. 19. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Például:

[link]

2014. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A só elég sokáig tartja magában a hőt, és a fájós fülnek jól esik a meleg. Azon kívül valószínű a nátrium kloridnak valamiféle gyógyító hatása is lehet, mert tényleg nem mindegy, hogy meleg vizes palackot teszel a füledre vagy meleg sót, zokniban. A zokni legyen pamutból.
2014. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Be van dugulva a fülem kb ma délutántól.Milyen praktikát tudtok javasolni? Köszi előre is
2014. szept. 19. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Emlékszem, még gyerekkoromban a mamám mindig ilyen sós zoknit csinált. Kb 2 hónapja nabyon megfájdult a fülem, hát csináltam pelenkába meleg sót. Hát kb fél órán át tartottam a fülemnél, mire elkezdett folyni belőle vmi vizszerü cucc, azóta nem fáj a fülem :)
2014. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha begyulladt, akkor figyelj rá, hogy ne érje víz. A kőrózsa levét szokták javasolni rá, de szerintem ha bármit belecsöpögtetsz, amiben van víz, attól csak rosszabb lesz.


Előfordulhat, hogy folyni fog belőle valami trutyi. Hogy az ki tudjon jönni, célszerű úgy aludni, hogy a beteg füleg van lefele.


Illetve nekem szoktak mondani egy gyakorlatot. Szajat-orrot befogni es a levegot megprobalni kifujni. Ettol a dobhartyad kipattan. Ezt egymas utan meg kell csinalni tobbszor es a nap folyaman is tobbszor meg kell ismetelni. Ha be van gyulladva a fuled, akkor ez fajni fog, foleg eloszor! De szerintem segit valamennyit.

2014. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dugulásra nem igazán jó.

Fülfájásra használták inkább,mint a kövirózsacseppet.

2014. szept. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!