Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az endotracheal...

Mi a különbség az endotrachealis tubus és az intratrachealis tubus között? Intubációhoz melyiket használják?

Figyelt kérdés
Én azt vettem ki, hogy az endotrachealis tubust újraélesztésnél használják, az intratrachealis tubust érzéstelenítésnél, altatásnál, de nem vagyok benne biztos. Intubációhoz melyiket használják?
2015. jan. 28. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogalomzavar van. Sima, normális tubust használunk mint újraélesztésnél, mind altatáskor (feltéve, ha a műtéthez intubálni kell, és nem elég pl. egy laryngealis maszk), nincs megkülönböztetés. Bizonyos speciális esetekben szükség lehet nem hétköznapi tubusokra, pl. kettős lumenű, oldalszétválasztott lélegeztetést lehetővé tévő tubusra (ennek a vége endobronchialisan van már), vagy nem megtörhető, spirálozott falú tubusra, adott esetben pedig lézersebészeti beavatkozásnál is használható, speciális anyagú tubusokra.
2015. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem értem. Nekem a kórházban mutatták azt a tubust amit újraélesztéskor kell használni, és a zacskóra endotrachealis tubus volt írva.
2015. jan. 28. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Pontosan, endotrachealis vagy intratrachealis tubus (tökmindegy a megnevezés). Van ezer és egy változata különböző méretekben, de mindegyiket a légcsőbe (tracheába) kell behelyezni. Az intubáció pont úgy történik újreélesztéskor, mint altatáskor. Nincs különbség.
2015. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!