Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Édesanyám 88 éves, közepsúlyos...

Édesanyám 88 éves, közepsúlyosan demens és most egy válltörés miatt mozgásképtelen. Hogyan ápoljam? Kati

Figyelt kérdés

2015. febr. 7. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Elboldogul az ápolásával ? Nem bántasbol , de nem lenne jobb elhelyezni őt otthonba , ahol megkapja a szükséges szakszerű ellátást ? Nincs ebben semmi szégyen , ez nem lemondás a szülőről ...sokszor megoldást jelenthet . Tudom ,annak idején mi is rászorultunk mikor nagyim idos korában combnyaktorest szenvedett és fokozatosan épült le . Otthonukban gondozni nem tudtuk , ekkor anyum meg dolgozott , en iskolába jártam .
2015. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, ahogy eddig, Kati. Panka.
2015. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mozgásképtelen beteg ápolása azt jelenti, hogy a nap 24 órájában jelen kell lenni és segíteni, amiben kell.

Etetés, gyógyszerek adagolása, öltöztetés, fürdetés - emelgetés.


Először még mindenki fogadkozik, hogy bírni fogja, bírnia kell.

Aztán szép lassan tönkremegy bele.

2015. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk is volt ilyen problémánk a nagymamámmal. Nem tudom milyen anyagi körülményeitek vannak, de mi romániai magyar asszonyokat fogadtunk. 1-1 hónapra jöttek. Viszonylag olcsó, viszont ott lakott a nagymamámmal, tehát ellátást kellett neki biztosítani. Ha érdekel, privátban leírom az elérhetőségeket.
2015. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!