Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma délután uszodába szeretnék...

Ma délután uszodába szeretnék menni és tervezek szaunázni is, csak a körülményeket nem ismerem, segítene valaki?

Figyelt kérdés
(eddig csak úszni jártam oda). Nemrég kedveltem meg egy wellness szállodában, ahol fürdőruha nélkül szaunáztam (mielőtt jönnének az oltások, alsó volt rajtam és törölközőben természetesen). A kérdésem az lenne, hogy uszodában sem fognak rám csúnyán nézni, ha így megyek be? Előre is köszi! 17L

2015. febr. 13. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom ez illetlenség lenne. Nem szokás szauna után monokinibe vagy meztelenül uszodába menni.

Voltam már úgy szaunázni, hogy meztelenül mentem be, de az privát volt, más nem tartózkodott ott.

2015. febr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenhol jelezni szokták (akár uszoda, akár szálloda) hogy hogyan kell használni a szaunát.

Ki szokták írni, vagy ábrák vannak kint.

Ha nincs jelezve, hogy ez ruha nélküli szauna, akkor nem illik fürdőruha nélkül használni, még akkor sem, ha körbetekered magad törölközővel. Mert ha kijössz, zuhanyozol, akkor gondolom, nem lesz rajtad a törölköző :)

Menjél bikiniben és legfeljebb leveszed, hogyha lehet.

2015. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért kérdeztem. Ahol voltam, a zuhanyban nyilván nem voltam rajtam törölköző, de ott csak hátulról lehetett látni (medencébe persze nem mentem be úgy). Amúgy nem monokinizni készültem.. Strandra járok bikiniben, uszodában dresszben, mert az sport. Pont ezért kérdeztem erre rá. :)
2015. febr. 13. 09:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz.
2015. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért furcsa és elgondolkodtató, mert.. múltkor, amit leírtam, ott is az egyetlen felület, amit úgymond hagytam látni, az a hátam. De azon kívül egy lelepőben sokkal többet "takarok", mint bikinifelsőben..
2015. febr. 13. 10:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem illik!

Úgy kell használni a szaunát, a hogy ki van írva.

Ha meztelen szauna, akkor nem illik fürdőruhában bemenni.

Ha fürdőruhás, akkor nem illik meztelenül (akár körbetekered valamivel, akár nem.)

2015. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oké, én ezt értem és logikus is. Akkor rosszul tettem fel a kérdést:

Honlap: szauna használata előtt kötelező a zuhanyzás, enni-inni tilos, ekkora meg ekkor van nyitva, szeánsz, stb, ilyenek.

Galéria: körbejárható, mozgatható, se szöveg, se ábra és a képeken egy ember sincs, ami segítene..


Akkor a kérdés konkretizálva: uszodai szaunában mi az alapfelállás? Fürdőruha vagy lepedő? Bocsi, ha félreérthetően fogalmaztam..

2015. febr. 13. 12:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Fürdőruha!
2015. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem igazán értem az itt hozzászólókat. Ha betekeri magát egy törölközővel/lepedővel az miért illetlenség? Kevesebb látszik úgy mint ha fürdőruhába menne be. Viszont a pamuton kereszül jobban lélegzik a bőr, a fürdőruha viszont megakadályozza a párolgást is. Én azt mondom hogy ha mész is akkor ne egyrészesbe... annál rosszabb nincs. A legjobb, és ezt bármilyen helyen megteheted, ha körbetekered magad egy törölközőel és zuhanyozni pedig az öltözőbe mész be. Ha meg nagyon szégyenlős vagy akkor bikini.. de az sem egészséges.
2015. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!