Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ami pl a grízbe, lisztbe,...

Ami pl a grízbe, lisztbe, cukorba van féreg az kikelhet az emberbe? Férges vagyok?

Figyelt kérdés
Elég koszos a mi konyhánk..én 16vok,eddig ugy voltam vele h anu dolga..aztán ma mikor reggelire tejbegrízt akartam főzni észrevettem h férgek vannak a grízbe..és én már ilyet ettem a múltkor..akkor is grízként,azt tudom h a főzéstől elpusztulnak(am múltkor még nem tudtam h ebből van..mert a tetelyén volt és addig szépítgettem a dolgot h lebeszéltem magam arról h ilyen siralmas a konyhánk..) De viszont múltkor ittam limonádét..és közbe msneztem,és arra lettem figyelmes h van benne pár féreg..azt hittem h valahonnan beleesett..de csak a cukorba lehetett..És ma reggel megnéztem azt a fenti szekrényt ahol ez az összes cucc van,és elég sok féreg mászkált ott..Lehetséges h kikeljenek bennem? mert a cukrot azt ettem főzés nélkül is..tehát bekerülhetett..v ez mivel ilyen kaja élősködő így az emberbe nem tüd életbe maradni?
2008. aug. 23. 05:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bélféreg húsból kerülhet az emberbe, ha a hús nincs megfelelően mesütve/főzve vagy természetesen kézzel is kerülhet a bélrendszerbe, ha az ember fertőzött húst taperol vagy fertőzött állat ürülékét stb.

Amit lisztben, grízben látsz az valószínűleg élelmiszermoly lárvája. Ha megeszed, elpusztul.

Ha légy lárva akkor is elpusztul ha megeszed mert a gyomorsav tuti elpusztítja őket. A húsevő lárvák egyébként kizárólag halott húst fogyasztanak. Nem falnak fel belülről. :))


Nálunk nincs kosz, de moly előfordul.


Viszont ha nálatok valóban kosz van, akkor érdemes figyelned, mert a bélférgességen kívül egy rakat fertőzést lehet kapni az ételeken keresztül. :((

Esetleg ajánld fel a mamádnak, hogy együtt kitakarítotok.

2008. aug. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,megnyugtató. De ma kigórok onnan mindent,mert ez undorító..anyának nem olyan jo a szeme ő nem látja,de én hányingrt kapok attól amit ott látok..Csak arra várok most h legyen gusztusom hozzálátni..Meg am gondolkoztam rajta h ezek után hova tesszük majd az ilesmit..lehet vennem kénebefőttes üvegeket..
2008. aug. 23. 06:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges emberi immunrendszer minden élősködőt elpusztít, amelyik mégis életben marad bennünk, az valami különleges csavarral védekezik a szervezetünk támadásai ellen. Így csak olyan férgek fertőzhetnek minket, amelyek élősködő életmódot folytatnak. Azonban a lisztben, grízben akármiben élő kis lények pont nem ilyenek, ők köszönik szépen, jól megvannak a grízben is, ám ez azzal jár, hogy semmilyen körülmények között sem képesek minket fertőzni, mert a szervezetünkön belül elpusztulnának.
2008. aug. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Éppen tegnap vettem ki a lisztet, és nagyon pici bogárkák mászkálnak benne, pedig nem koszos a konyhánk. Mi zsizsiknek hívjuk, volt már olyan is hogy hzahoztam a boltból a lisztet, grízt, ilyesmit, és már ott másztak benne.
2008. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze,ez megesik.Nagyim meg anyám is,ha több kilós liszteszsákot vettek,akkor azt mindig átszűrték szitával (ti is ezt tehetitek).De ha 1 kilós csomagolásban veszi az ember,akkor nem sokott benne lenni,csak ha rosszul tárolják kicsomagolás után a háztartsban.
2008. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen pedig nem vagyok koszos.jol fertötlenisd le a szekrényt,a cucot meg dobd ki.és zárhato edénybe ragd,csakran kell kitakaritani mert vissza jönnek.
2008. aug. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
20%
Szerintem keress fel egy állatorvost, neki jó féreghajtó tablettái vannak, a kutyámnak mindig segített. Kérj kb 3at, annyi elég lesz ;DDD
2010. márc. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!