Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj ennyire a vállam...

Miért fáj ennyire a vállam (Nem tudok tőle fekvőtámaszozni)?

Figyelt kérdés
Mostanában újra elkezdtem mozogni kicsit formába hozni magam, és tegnap (Rendesen bemelegítettem!) néhány fekvő után éreztem hogy kakukk, reggel olyan vállfájdalommal ébredtem hogy azonnal fájdalomcsillapítóval indítottam a napot. 1-2 éve egyszer meghúztam a vállam a konditeremben azóta mindig bemelegítek rendesen, a lényeg hogy elvileg fiatal vagyok 23, nem értem miért fáj ennyire a vállam :( mit tudok vele kezdeni?

2015. febr. 25. 13:58
 1/2 anonim válasza:

Ahoj!


Ebben az esetben könnyített fekvőtámaszt javasolnék első körben, illetve vállerősítő gyakorlatokat (pl. súlyt függőlegesen kitolni a vállad felett, vagy oldalra) mivel ezek fokozatosan terhelik a vállad, nem azonnal a teljes testsúlyoddal.


Ez a fájdalom túlterhelést mutat, amellett, hogy a fenti gyakorlatokkal javasolnám, hogy erősítsd fel, simán lehet, hogyha olyan volt a korábbi esemény, hogy fekvőtámaszozni nehezen vagy nem fogsz tudni. Minden esetre csak módjával és olyan mozgásokat ne csinálj, ami fájdalmat okoz!


A könnyített fekvőt pedig elég lesz akkor első időben, azt simán lábujjak helyett térdre támaszkodva csinálhatod és ha már olyan 30-40 megy egyhuzamban, akkor érdemes váltani vissza lábujjra. A lényeg a fokozatosság, ha korábban tudtál is valamit, nem biztos, hogy onnan kell újrakezdeni.

2015. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáld megvizsgáltatni egy jó gyógymasszőrrel a nyakcsigolyáid.
2015. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!