Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hullik a hajam, mit tegyek?

Hullik a hajam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon hullik a hajam voltam már orvosnál, vettek már vért is nincs semmi komolyabb bajom, már szedek vitamint is de semmi hatása. Azt mondják h az természetes ha egy nap 100-200 haj kihullik de nekem még is olyan vékony és kevés a hajam(még csak 14 éves vagyok)

2015. febr. 26. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs rossz, gyulladt fogad?

Szedd a vitamint és táplálkozz egészségesen, egyél húst, zöldségeket és gyümölcsöket.

2015. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Winnie27 válasza:

Egyetértek az első válaszolóval, fogorvoshoz kell menni góckutatásra, mert valóban, a rossz fog is okozhat hajhullást, de a vitaminhiány is.

Nekem is volt, több mint 2 évig, nekem az alábbi módszer segített.

Vettem revalidot, minden nap én csak 1 szemet szedtem (főleg az ára miatt..). Hajmosás előtt balzsamozom a hajam, utána mosom meg. Rátekerem a törülközőt, hagyom, hogy a vizet kiszívja a hajamból. Permetezek rá ilyen gyógynövényes permetet, majd a végét argán olajjal ápolom. Nekem ettől abbamaradt :)

2015. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Winnie27 válasza:
Még annyit, hogy ne nagyon foglalkozz a hajhullással, mert attól csak stresszesebb leszel, attól pedig jobban hullik. Az ilyen vitaminos kúrák is általában 3 hónaposak, és utána lesz hatása, nem egy-két hét múlva. Tudom, tényleg zavaró, de amíg azt nem veszed észre, hogy már tényleg eléggé ritka (gondolok itt arra, hogy egyszerre akár tincs jön ki, illetve már nagyon látszik a fejbőröd) szerintem nem lehet probléma.
2015. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 évig hullott, mire meglett a baj. 8* voltam bőrgyógyásznál. Minden alkalommal drága vitamin, drága hajszesz. Elmondása szerint tavaszi-őszi hajhullás. Aztán a vasam 3 hónap alatt 21-ről leugrott 2-re. Akkor már volt mire fogni. A vérképem 15 eltérést mutatott. (csillag\kereszt ki hogy hívja). A háziorvos csak írt tovább vasat. (a vashiany kialakulása során folyamatosan szedtem, ezért nem értettük). Voltam bőrgyógyasznál, hajgyógyásznál, belgyógyásznál, fogorvosnál. Fül-orr gégésznél. A vashianyon és a kis tüneteim mellett semmit sem találtak. Kaptam vénás vasat. A probléma azonban eldurvult. Félig megkopaszodtam. (nem vicc). A körmöm tört. Anyagcserém alig volt. 18 órákat aludtam. Mindig sápadt voltam. Fél év után elefántnak elegendő vaspotlással elértük a normál határ alsó értékét. De a hajam hullott. Bumm neki. Én meg bőgtem minden hajmosásnál. Mert eltömődött a csap. Fésülködni már nem is fésülködtem. Ettem a vitaminokat. A háziorvos azt mondta beképzelem. Elküldött pszichiáterhez. Ott kaptam gyógyszereket. Rivotril, stimuloton. Mert ezidőtájt tényleg nagyon depressziós voltam a hajam miatt. Anya megelégelte. Befizettek egy hőkamerás vizsgálatra. Úgy dobta össze a család, mert nem vagyunk tehetősek. Ott megmondták, hogy pajzsmirigy, laktóz intolerancia. Boldog voltam, mert megvolt a baj. Visszamentem a háziorvoshoz. Újabb vérvétel. TSH normális volt. Az orvos meg kiröhögött engem és édesanyámat, hogy nincs pajzsmirigy baj. Kuruzslás ez a vizsgálat. Anya kicsapta a patáliát. Hogy már pedig akkor is ad ultrahangra beutalót. Az orvos megszeppent. Adott. Az uh-m olyan volt, mint egy karácsonyfa. Teli göbökkel, gócokkal. Akkor mentünk endokrinológiára (magánra). Az orvos belátta a bajt. Jód tartalmú vitaminokat ettem, amik a tsh-t álnegatívvá tették. Elkezdte vakon lőni az adagot. Most ott tartunk, hogy 3 hónapra elegendő gyógyszer 156 ft. A hajam nő, nem hullik. Sőt, minden bajom elmúlt. A házi orvos pedig soron kívül fogad.

Köszönöm a figyelmet;)

2015. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséget! :D Egyébként már voltam fogorvosnál és nincs semmi góc :\ Szedem a vitaminokat és meglátom hogy segít-e. :D
2015. márc. 1. 16:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ami segített egy újgenerációs anyag amiben csak természetes össztevők vannak, Cseh Laci és Kökény Roland is ezt fogyasztja www.rainsoul.eu
2015. márc. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!