Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas koleszterin szint...

Magas koleszterin szint okozhat fejgörcsöt és hányást?

Figyelt kérdés

Alapvetően a fejfájás gyakori panaszom. Olyankor a tarkóm kezd el fájni, amit aztán feszítő fejfájás követ, a szemeim kiakarnak ugrani a helyéről. Mintha nyomás keletkezne a koponyában.

Viszont ami ennél aggasztóbb az az időnként rám törő fejgörcs (szintén nyomás érzet, viszont nem a szememnél hanem inkább fejtetőn) amit aztán hányás követ. Egy korty vizet iszok és azonnal (talán epét) hányok. Ez a görcsös fejfájás jellemzően éjjel, vagy hajnalban tör rám.


Amióta az eszemet tudom, általános vérképkor a koleszterin szintem mindig is magas volt. Okozhatja a magas koleszterin szint ezeket a fejgörcsöket?


Sajnos a házi orvosunk olyan jó hogy a gyakori fejfájásomra mindenféle vizsgálat nélkül rámondta hogy rossz testtartás, és írt fel izomlazítót.

Pár éve lementem hogy 3 napja megállás nélkül epét hányok akkor írt fel esspumisant meg buscopant. Szóval nem sokra megyek vele. :/


2015. márc. 2. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor, ha a magas koleszterinszint magas vérnyámással jár együtt.

Inkább migrénnek tűnik a leírtak alapján.

2015. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!