Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, h a hányás szétmarja...

Létezik, h a hányás szétmarja a torkomat?

Figyelt kérdés
Péntek éjszaka-szombat hajnalban nagyon sokat hánytam nagy fehér darabok jöttek fel,szombaton nagyon felvolt dagadva a torkom és nem tudtam nyelni...Ma meg semminek se érzem az izét mindennek amit iszok v eszek nagyon fura ize van és nem olyan,mint pár nappal elötte!
2010. febr. 14. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem véletlen, hogy a bulimiásoknak akár ki is lyukadhat a nyelőcsöve, hiszen a gyomorsav valójában sósav, 2-es pH-jú!

Ettől fájhat a torkod, de nem hiszem, hogy az ízérzékeléssel összefüggésben lenne.

2010. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhatja a hányás ezt az érzést, de önmagában egy-két ilyen eset nem okoz maradandó problémát. A nyelőcsőbe rendszeresen bekerülő savtartalom viszont már tényleg sebesre, gyulladtra marja a torkot, és ez előkészíthet egy rákot is. Tipikusan ez a helyzet elhanyagolt gyakori reflux estén (amikor a gyomorsav áramlik be a nyelőcsőbe, és ezt öklendezi a beteg).
2010. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

lehet,h drogot kevertek az italomba és ettől hánytam,meg a nyelvemen van egy kis "vágás".

De tudom,h minek milyennek kell lennie és nem érzem azt az ízt :S

Holnap megyek orvoshoz ezzel,csak nagyon idegesít :(

2010. febr. 14. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!